Чому не можна збивати температуру, якщо вона не досягла певної позначки

Як тільки ми відчули перші прояви нездужання, негайно починається некоректне лікування у вигляді пиття гарячого молока, об’їдання малиновим варенням та медом, вкутування у все вовняне, що є вдома, а також неконтрольоване вживання аскорбінової кислоти.

В цій статті розберемо, чому ж ці застарілі звички наших пращурів, не тільки не допомагають боротися із застудою, але й шкодять організму.

  1. Симптоматична терапія.

В кожній аптеці, полиці ломляться від розмаїття протизастудних порошків, таблеток, льодяників від горла та крапель в ніс.

Ці препарати дійсно ефективні, але їх можна використовувати лише в екстрених випадках. Препарати для симптоматичної терапії тільки знімають прояви застуди, тим самим знижуючи природні захисні функції організму. А також мають короткочасну дію, що збільшує кількість прийомів цих засобів.

  1. Чому не можна збивати температуру.

Під час незначного підвищення температури тіла, відчувається ломота та головний біль й хворий намагається швидше її збити. Цього робити категорично не можна!Коли віруси потрапляють в організм та починають активно розмножуватись й викликати симптоми хвороби, організм підвищує температуру. Під час гіпертермії, вірусні організми стають мляві та малорухливі, тому захисним агентам легше з ними впоратися.

Збивати температуру потрібно тільки коли вона більше ніж 38,5. Це означає, що процес вийшов з під контролю та потрібно стабілізувати стан організму.

  1. Гаряче пиття та вовняні речі.

Гаряче молоко або чай обпалює та роздратовує запалене горло. Пити потрібно дійсно багато, але пиття повинно бути теплим.

Вовняні шкарпетки, светри та декілька ковдр тільки погіршать стан. Тіло повинно віддавати зайве тепло, а не накопичувати його, збільшувати ще більше температуру, поки не почнуться судоми. Вдягніть легку піжаму, так організму легше самостійно знижувати температуру.

Після таких ночей, обов’язково прийміть теплий душ, щоб змити токсини, які виділилися з потом.

  1. Мед та малинове варення.

Такі ласощі як варення з малини та мед під час хвороби зайві. Вони підвищують температуру тіла, а також стимулюють викид інсуліну, що погіршує самопочуття під час хвороби.

  1. Вітамін С.

Вітамін С підвищує імунітет та допомагає боротися з застудними захворюваннями. Але безконтрольний прийом його викликає алергічні реакції та порушує функції печінки. Організм не може засвоїти більше вітаміну ніж того потребує. Тому, краще вживати вітамін С з продуктами багатими ним, наприклад: фрукти, овочі, шипшину або ферментовані продукти.

Будьте здорові!