Чому виникають пігментні плями — «ознаки старості». Та як їх позбавитися

Що ж робити, якщо пігментні плями — «ознаки старості» долають вас вже зараз?

У всі часи гладка, сяюча шкіра і рівний колір обличчя без пігментних плям вважалися символами молодості і краси. Однак що ж робити, якщо пігментні плями — «ознаки старості» долають вас вже зараз? Що таке гіперпігментація, її види, як запобігти і лікувати цей стан?

Колір шкіри визначається багатьма факторами: кількістю і розподілом пігменту (меланіну, каротиноїдів, гемоглобіну), товщиною епідермісу і його станом, кількістю і розташуванням судин (поверхневим або глибоким), рельєфом шкіри (наявністю або відсутністю зморшок), інформує Ukr.Media.

Основний пігмент шкіри меланін. Від нього і клітин, які його синтезують, залежить не тільки отримання красивої засмаги, але і поява такого широко розповсюдженого естетичного недоліку, як гіперпігментація. Найпоширенішими видами пігментації є веснянки, меланодермії, сонячне лентіго. Останнє з’являється внаслідок тривалого перебування на сонці. Виникає переважно у людей середнього віку зі світлим типом шкіри, число плям від лентіго схильне до збільшення за мірою старіння.

Причини гіперпігментації

В якості основних причин гіперпігментації традиційно розглядаються генетичні фактори, вплив УФ-випромінювання, робота жіночих статевих гормонів, патологія щитовидної залози, запальні захворювання шкіри, а також деякі косметологічні процедури, внаслідок яких травмуються шкірні покриви (фракційний фототермоліз, лазерна і фотоепіляція, хімічні пілінги).Генетична схильність вважається однією з головних причин, що впливають на розвиток гіперпігментації. Дані епідеміологічних досліджень показують, що існують відмінності в появі і інтенсивності пігментації у представників різних рас. Також впливає обтяжений сімейний анамнез.

Профілактика і лікування

Стандартний план корекції надлишкової пігментації шкіри зазвичай включає видалення провокуючих факторів і активне руйнування пігменту з допомогою засобів для місцевого застосування або апаратних косметологічних процедур.

Пацієнтам з підвищеним ризиком виникнення гіперпігментації рекомендується не піддавати шкіру впливу ультрафіолетового випромінювання. Також необхідно регулярно використовувати сонцезахисний крем мінімум з SPF 25 незалежно від погодних умов.

Існують ефективні методи лікування гіперпігментації, спрямовані на блокування виробництва пігменту. Наприклад, підбір зовнішнього засобу з такими інгредієнтами в складі, як ніацинамід, арбутин/дезоксиарбутин, екстракт солодки, соєвий інгібітор трипсину, пептиди, антиоксиданти, коєва кислота, ретинол, фруктові кислоти.

При відсутності ефекту від косметичних засобів лікар-дерматокосметолог призначає лазерну терапію. Це дозволяє ефективно і безболісно знищувати пігмент та клітини, які його синтезують, не ушкоджуючи сусідні тканини. Найбільш популярними з використовуваних лазерів є олександритовий, неодимовий, вуглекислотний, пікосекундний.Також для корекції гіперпігментації використовують IPL-системи, засновані на застосуванні високоінтенсивного імпульсного світла. Сьогодні з’являються все нові дослідження на тему комбінації різних видів лазерної терапії між собою і з іншими методами лікування. Пам’ятайте, що лікування пігментації лазером слід проводити тільки після того, як інші методи виявилися неефективними. Лазери і джерела світла можуть викликати ускладнення, тому повинні бути використані тільки в руках досвідченого лікаря.