Чорний кмин: натуральний засіб, від багатьох хвороб. В чому саме допомагає

Чорний кмин (Nigella Sativa) однолітня трав’яниста рослина, яку здавна цінували за її лікувальні властивості. Часто її можна зустріти на клумбах, як дуже гарну та незвичайну квітку.

Сьогоднішній фармакології відомо та вивчено наступні властивості чорного кмину: знеболювальні, антибактеріальні, протизапальні, противиразкові, антихолінергічні, протигрибкові, гіпотонічні, антиоксидантні, спазмолітичні, противірусні, бронхолітичні, антидіабетичні, гепатопротекторні, ренопротективні, гіпотензивні. Також, кмин є регулятором чутливості до інсуліну, індуктором інтерферону та антагоністом лейкотрієнів.Кмин позитивно впливає на організм та допомагає в лікуванні багатьох захворювань. Наприклад:

Цукрового діабету ІІ типу: 2 грами корисного насіння на день знизить глюкозу та резистентність до інсуліну, підвищить вміст бета-клітин, а також понизить рівень цукрового гемоглобіну у хворої людини.

Знищує хелікобактер пілорі: в комплексі з проведенням потрійної ерадикаційної терапії, вживання насіння кмину виявляє антибактеріальний ефект стосовно хелікобактер, який клінічно доведений.

Епілепсії: насіння кмину є протисудомним засобом. При застосуванні хворими на епілепсію водного екстракту кмину, значно знижується судомна активність.Високого кров’яного тиску: якщо щоденно вживати екстракт чорного кмину на протязі 2 місяців, знижується артеріальний тиск, але це стосується хворих на початковій стадії гіпертонії.

Астми: до складу чорного кмину входить тімохінон. Він є основним, активним компонентом при лікуванні бронхіальної астми та який перевершив відомий препарат флутиказон. На хворих астмою групі людей, було проведено дослідження, в результаті якого доведено, що водний екстракт чорного кмину, має допоміжні антиастматичні властивості при уражених дихальних шляхах.

Гострого тонзилофарингіту: вірусне запалення горла та мигдалин. При вживанні капсул з кмином та филантусом, мають добрий ефект.

Наслідків ураження хімічною зброєю: при дослідженнях на постраждалих було доведено, що при застосуванні водного екстракту насіння чорного кмину зменшились симптоми респіраторного захворювання, грудної задишки, поліпшилась легенева функція, а також знизилась потреба у вживанні наркологічних засобів.Золотистого стафілокока: на ряду з традиційними препаратами лікування золотистого стафілокока, чорний кмин також має активну антибактеріальну дію.

Наркоманії та лікуванні наркозалежних від опіоїдів: дослідженню підлягали 35 залежних від опіатів, результат показав ефективну терапію при тривалому вживанні чорного кмину.

Перед будь-яким використанням наданої вище інформації, проконсультуйтесь зі своїм сімейним лікарем.