Дуже цінні лікарські рослини, які необхідно виростити вдома кожній господині.

Рослини є гарним доповненням до інтер’єру, але це ще не все, на що вони здатні.

У багатьох будинках горшкові рослини прикрашають інтер’єр. Ми піклуємося про них, обрізаємо, міняємо землю і поливаємо. Рослини постачають нам кисень, регулюють рівень вологості повітря, борються з бактеріями, вірусами і грибковими спорами, а також поглинають шкідливі хімічні речовини з навколишнього середовища, інформує Ukr.Media.

Алое

Однією з найбільш цінних рослин, яку ми можемо посадити вдома, є алое вера. Листя цієї квітки є скарбницею цінних для здоров’я речовин. Компрес з алое вера заспокоює рани, виразки та опіки.

Сік, що знаходиться в його листі, лікує алергію, знижує цукор у крові і зміцнює імунітет. Все завдяки алоїну, барбалоїну і алоємодину — ці з’єднання використовуються у виробництві бактерицидних і зміцнювальних препаратів. Лабораторні тести показали, що алое-емодіни корисні навіть при лікуванні лейкемії.

М’ята

М’ята застосовується не тільки на кухні. Вона також використовується в натуральній медицині. В основному рекомендується при шлунково-кишкових захворюваннях, знімає болі в животі, зменшує нудоту, розлад шлунка, розлади травлення, кишкові коліки. Лікарська м’ята — це трава, яку можна використовувати при шкірних змінах, викликаних герпесом або віспою.Листя м’яти перцевої використовується при захворюваннях печінки і жовчних проток, наприклад, при холециститі, печінковій недостатності та порушенні вироблення жовчі. Особливо ця рослина рекомендується людям, які хворіли на жовтяницю або гепатит.

Каланхое

Це рослина володіє регенеруючими і протизапальними властивостями. Вона також позитивно впливає на наш імунітет. Каланхое містить велику кількість вітаміну С, а також багато макро — і мікроелементів. Сік або обгортання з живих стовбурів допоможе вилікувати респіраторні захворювання, прищі і ревматичні болі.

Листя володіють бактерицидними, вирулицидними і протигрибковими властивостями. Вони руйнують стафілококи і стрептококи. Рослина пригнічує запальні процеси в організмі, знищуючи бактерії і розщеплюючи вироблені ними токсини. Крім того, вона позитивно впливає на загоєння ран, очищаючи їх від відмерлих тканин.

Базилік

Безсумнівно базилік варто вирощувати в домашніх умовах. Він не тільки надає смак і аромат стравам, але і володіє багатьма цілющими властивостями. Як листя, так і квітки базиліка їстівні, вони надають діастолічну дію, а також стимулюють виділення травних соків.

Базилік використовується для боротьби з лихоманкою, кашлем та ангіною. Дослідження показують, що він корисний при лікуванні запалення сечового міхура і нирок. Базилік містить більшість вітамінів А, С і групи В. Цікаво, що рослина володіє заспокійливим ефектом і навіть зменшує депресію.

Шавлія

Шавлія лікарська використовується для лікування горла. Завдяки своєму антисептическому ефекту, вона допомагає впоратися з цвіллю. Листя шавлії, приготовлені у вигляді компресу, усувають запалення шкіри, що проявляється роздратуванням і сверблячкою. Крім того, ця рослина стимулює секрецію шлункової кислоти, а також регулює розлади травлення, які проявляються, наприклад, печією.Це джерело вітамінів групи В, А і С, рослина містить мінерали — магній, калій, кальцій, залізо, натрій, цинк. Також вона є скарбницею органічних кислот, смоляних з’єднань і каротину.

Мелісса

Лікувальний лимонний бальзам (також званий лимонною травою) є терапевтичною сировиною, що використовується не тільки для заспокоєння і сну, але, наприклад, при болісних менструаціях або проблемах з травленням. Завдяки бактерицидним і протигрибковим властивостями застосовується у вигляді обгортань проти герпесу і мікозу. Меліса рекомендується вагітним жінкам, які скаржаться на нудоту. Крім того, вона позитивно впливає на пам’ять і здатність концентруватися.