Головні факти про вітамін D, про які варто знати кожній людині

Вітамін D може запобігти застуді та грипу. Таку новину повідомили японські вчені, спростувавши антигрипозну та імуномодулюючу дію вітаміну С. Вони довели, що при зниженні рівню вітаміну D, в організмі людини може знизитись супротив до інфекції.

Вітамін D можна використовувати для профілактики різних захворювань. Наприклад, остеопороз, допомагаючи організмові засвоювати кальцій.

Він має онкопротекторну дію, запобігає раку молочної залози, шкіри, серцево-судинним й аутоімунним захворюванням, інсульту, цукровому діабету та ожирінню. При дефіциті цього вітаміну, може знижуватися колагеновий синтез, що спровокує ранні зморшки та птоз.Вітамін D проти депресії.

Депресивний стан людини вчені вважають сезонним захворюванням, особливо це проявляється восени, взимку та навесні, при зниженні сонячних днів. Синтез вітаміну D в організмі людини відбувається під впливом ультрафіолетового випромінювання, тому психоемоціональний стан та рівень вітаміну D є очевидними. У зв’язку з цим, вітамін D почали рекомендувати в профілактичних цілях при депресивних станах та при синдромі хронічної втоми.

Свій рівень вітаміну D потрібно постійно контролювати.

Для цього, потрібно здати кров на аналіз, щоб визначити кількість цього вітаміну. Такий аналіз може призначити лікар-ендокринолог.

Будьте здорові!