Кімнатні квіти, які потрібно тримати вдома, для профілактики грипу та застудних захворювань.

Про кімнатні рослини відомо, що вони покращують у квартирі не тільки інтер’єр, але й гігієнічний стан приміщення.

Рослини виділяють фітонциди, які вбивають різноманітні віруси, бактерії та алергени, які шкодять нашому організму. Також, добре зволожують атмосферу в кімнаті, поглинають шкідливі випаровування та випромінювання, які є в сучасних приміщеннях.

І зовсім не потрібно квартиру перетворювати в непролазні хащі, буде достатньо 6-7 рослин підібраних по своїм корисним властивостям.

Виділяють фітонциди не тільки рослини живі, але й ті, що влітку були висушені для зберігання в вазонах та створення неперевершеної атмосфери затишку в оселі. Це рослини, які добре зберігають свою зовнішню красу: лаванда, змієголовник, меліса, ехінацея. Вони виділяють ефірні олії, які  сприятливо діють на здоров’я людини. А ще посилюють захисні сили в боротьбі з вірусними та інфекційними захворюваннями, також нормалізують емоційний стан.Є найбільш поширені та відомі всім кімнатні рослини, які містять фітонциди:

  1. Мирт звичайний.

Фітонциди, які він виділяє, знижують вдвічі кількість хвороботворних мікроорганізмів.

З нього готують настоянки, просто вдихають повітря насичене миртом та навіть зламане листя чи гілочка не втрачає своїх властивостей.

  1. Хлорофітум чубатий.

Дуже добре очищає повітря в кімнаті від мікробів, на протязі доби аж на 88 %. Очисники повітря вже не потрібні, якщо в домі є ця рослина. Особливо рекомендують вирощувати на кухні.

  1. Хвойні види рослин.

Також можна вирощувати в домашніх умовах хвойні види рослин. Ось наприклад деякі із них: кипарис й кипарисовик, араукарій, сосни, тиси, криптомерій, ялівець, туя та ін.

Фітонциди, які вони виділяють, діють сприятливо на дихальну систему, нервову систему, серцево-судинну. Добре знімають головний біль. Також, нейтралізують вплив від шкідливих випромінювань  побутових приладів.Мають знезаражувальний ефект, завдяки якому знищуються стафілококові, кашлюкові, стрептококові, туберкульозні палички, різні вірусні та хвороботворні бактерії.

  1. Лавр благородний.

Він допомагає при спастичних станах. У боротьбі з застудами — дуже ефективний та підвищує опірні властивості організму й імунітету.