Про кімнатні рослини відомо, що вони покращують у квартирі не тільки інтер’єр, але й гігієнічний стан приміщення.
Рослини виділяють фітонциди, які вбивають різноманітні віруси, бактерії та алергени, які шкодять нашому організму. Також, добре зволожують атмосферу в кімнаті, поглинають шкідливі випаровування та випромінювання, які є в сучасних приміщеннях.
І зовсім не потрібно квартиру перетворювати в непролазні хащі, буде достатньо 6-7 рослин підібраних по своїм корисним властивостям.
Виділяють фітонциди не тільки рослини живі, але й ті, що влітку були висушені для зберігання в вазонах та створення неперевершеної атмосфери затишку в оселі. Це рослини, які добре зберігають свою зовнішню красу: лаванда, змієголовник, меліса, ехінацея. Вони виділяють ефірні олії, які сприятливо діють на здоров’я людини. А ще посилюють захисні сили в боротьбі з вірусними та інфекційними захворюваннями, також нормалізують емоційний стан.
Є найбільш поширені та відомі всім кімнатні рослини, які містять фітонциди:
- Мирт звичайний.
Фітонциди, які він виділяє, знижують вдвічі кількість хвороботворних мікроорганізмів.
З нього готують настоянки, просто вдихають повітря насичене миртом та навіть зламане листя чи гілочка не втрачає своїх властивостей.
- Хлорофітум чубатий.
Дуже добре очищає повітря в кімнаті від мікробів, на протязі доби аж на 88 %. Очисники повітря вже не потрібні, якщо в домі є ця рослина. Особливо рекомендують вирощувати на кухні.
- Хвойні види рослин.
Також можна вирощувати в домашніх умовах хвойні види рослин. Ось наприклад деякі із них: кипарис й кипарисовик, араукарій, сосни, тиси, криптомерій, ялівець, туя та ін.
Фітонциди, які вони виділяють, діють сприятливо на дихальну систему, нервову систему, серцево-судинну. Добре знімають головний біль. Також, нейтралізують вплив від шкідливих випромінювань побутових приладів.
Мають знезаражувальний ефект, завдяки якому знищуються стафілококові, кашлюкові, стрептококові, туберкульозні палички, різні вірусні та хвороботворні бактерії.
- Лавр благородний.
Він допомагає при спастичних станах. У боротьбі з застудами — дуже ефективний та підвищує опірні властивості організму й імунітету.