Корисні поради від лікаря Комаровського, які допоможуть вберегти дитину від різних захворювань

Відомий лікар педіатр Євген Комаровський поділився 10-ма правилами, як вберегти дитину від хвороботворних мікроорганізмів та зміцнити організм в цілому.

  1. Дитина повинна якомога більше бувати на свіжому повітрі.

Якомога більше знаходьтеся з малечею на вулиці. Дозвольте їй бігати, стрибати, лазити, кататися з гірки та грати в різні рухливі ігри. Вдягайте дитину так, щоб вона не пітніла.

  1. Найкращий відпочинок для дитини — за містом.

Найкращий відпочинок для малечі — це село, дача за містом, гори та озера, а не курорт з великою кількістю людей. Найкориснішим для зміцнення імунітету, є свіже повітря, бігання босоніж по росі, купання в річці, парне молочко та овочі, які вирощені самотужки.

  1. Не старайтеся зі стерильністю.

Стерильні умови для зростання малюка – це найрозповсюдженіша помилка, яку допускають батьки, а тоді дивуються, що дитя алергік або часто хворіє. Для формування міцного імунітету контакт з пилом та брудом необхідний.

  1. Не захоплюйтеся аптечними вітамінами.

Всі вітаміни, які продаються в аптеках, синтезуються в лабораторії з хімічних речовин. Найкраще джерело корисних речовин є овочі, фрукти, зелень, злаки та кисломолочні продукти.

  1. Ніколи не годуйте дитину насильно.

Здорова дитина, яка відмовляється їсти, це не є проблемою. Дайте їй нагуляти апетит, відправте на вулицю погратись або покататись на чомусь. І побачите, малеча сама попросить їсти і буде це робити з задоволенням.

  1. Не давайте чаду багато солодкого.

Солодощі – це шлях до розвитку такої хвороби як ожиріння та порушення обміну речовин. Намагайтеся взагалі не давати цукерки та солодку воду. Заміняйте на фрукти та ягоди.

  1. Слідкуйте за регулярною роботою кишківника.

Проблеми з кишківником, проноси чи запори, дуже ослаблюють імунну систему дитини. Бо вона, частково, формується саме в цій частині організму. Слідкуйте, щоб випорожнення були регулярними. Якщо з цим проблеми, використовуйте в дитячому харчуванні більше овочей, каш, цільнозернового хліба та обов’язково багато рідини.

  1. Підтримуйте в дитячій кімнаті оптимальний температурний режим.

Нормальні умови в кімнаті малюка, це температура +20 та вологість 50. Постійно провітрюйте, особливо перед сном, та робіть вологе прибирання кімнати. Також в дитячій не повинно бути коврів, м’яких меблів, важких штор та всього того, що збирає пил.

  1. Не бійтеся «дитячих» хвороб.

Дитячі хвороби не просто так називаються, бо саме в дитинстві їх перенести найлегше та без ускладнень. Тому не бійтеся, що дитина принесе з садка вітрянку або краснуху.

  1. Заздалегідь готуйте дитину до дитячого садка.

Не рідко причиною хвороб, є стрес, який переносить дитя коли вперше йде до садка, так звана адаптація. Щоб цього уникнути, заздалегідь привчайте до режиму. Відрегулюйте годування та сон, більше спілкуйтеся з іншими дітлахами, залишайте на бабусь, тіток та хрещених. Дитинка звикне і проблем з відвідуванням дитячого садка не виникне.