Відомий лікар педіатр Євген Комаровський поділився 10-ма правилами, як вберегти дитину від хвороботворних мікроорганізмів та зміцнити організм в цілому.
- Дитина повинна якомога більше бувати на свіжому повітрі.
Якомога більше знаходьтеся з малечею на вулиці. Дозвольте їй бігати, стрибати, лазити, кататися з гірки та грати в різні рухливі ігри. Вдягайте дитину так, щоб вона не пітніла.
- Найкращий відпочинок для дитини — за містом.
Найкращий відпочинок для малечі — це село, дача за містом, гори та озера, а не курорт з великою кількістю людей. Найкориснішим для зміцнення імунітету, є свіже повітря, бігання босоніж по росі, купання в річці, парне молочко та овочі, які вирощені самотужки.
- Не старайтеся зі стерильністю.
Стерильні умови для зростання малюка – це найрозповсюдженіша помилка, яку допускають батьки, а тоді дивуються, що дитя алергік або часто хворіє. Для формування міцного імунітету контакт з пилом та брудом необхідний.
- Не захоплюйтеся аптечними вітамінами.
Всі вітаміни, які продаються в аптеках, синтезуються в лабораторії з хімічних речовин. Найкраще джерело корисних речовин є овочі, фрукти, зелень, злаки та кисломолочні продукти.
- Ніколи не годуйте дитину насильно.
Здорова дитина, яка відмовляється їсти, це не є проблемою. Дайте їй нагуляти апетит, відправте на вулицю погратись або покататись на чомусь. І побачите, малеча сама попросить їсти і буде це робити з задоволенням.
- Не давайте чаду багато солодкого.
Солодощі – це шлях до розвитку такої хвороби як ожиріння та порушення обміну речовин. Намагайтеся взагалі не давати цукерки та солодку воду. Заміняйте на фрукти та ягоди.
- Слідкуйте за регулярною роботою кишківника.
Проблеми з кишківником, проноси чи запори, дуже ослаблюють імунну систему дитини. Бо вона, частково, формується саме в цій частині організму. Слідкуйте, щоб випорожнення були регулярними. Якщо з цим проблеми, використовуйте в дитячому харчуванні більше овочей, каш, цільнозернового хліба та обов’язково багато рідини.
- Підтримуйте в дитячій кімнаті оптимальний температурний режим.
Нормальні умови в кімнаті малюка, це температура +20 та вологість 50. Постійно провітрюйте, особливо перед сном, та робіть вологе прибирання кімнати. Також в дитячій не повинно бути коврів, м’яких меблів, важких штор та всього того, що збирає пил.
- Не бійтеся «дитячих» хвороб.
Дитячі хвороби не просто так називаються, бо саме в дитинстві їх перенести найлегше та без ускладнень. Тому не бійтеся, що дитина принесе з садка вітрянку або краснуху.
- Заздалегідь готуйте дитину до дитячого садка.
Не рідко причиною хвороб, є стрес, який переносить дитя коли вперше йде до садка, так звана адаптація. Щоб цього уникнути, заздалегідь привчайте до режиму. Відрегулюйте годування та сон, більше спілкуйтеся з іншими дітлахами, залишайте на бабусь, тіток та хрещених. Дитинка звикне і проблем з відвідуванням дитячого садка не виникне.