Корисні та дієві поради для запобігання інсульту. Про це корисно знати.

Інсульт – це цереброваскулярна аварія, яка виникає в наслідок блокування кровоносних судин або їх розриву. Це викликає порушення кровообігу, смерть мозкових клітин та дуже серйозні наслідки. Щоб зменшити ризик розвитку інсульту, потрібно вести здоровий спосіб життя та відмовитись від шкідливих звичок.

Причини інсульту:

Ожиріння, малорухливий спосіб життя, алкоголізм, наркоманія, паління, атеросклероз, гіпертонічна хвороба, нічне апное, цукровий діабет та серцево-судинні вади.

Симптоматика під час інсульту:

 • Проблема з вимовою та нерозуміння слів;
 • Оніміння або параліч кінцівок та обличчя, воно буде асиметричне;
 • Часткова або повна втрата зору;
 • Головний біль;
 • Запаморочення, нудота та блювота;
 • Відсутність рівноваги під час ходьби.
Профілактика розвитку інсульту.

 1. Фізична активність та тренування.

Приділяйте вправам помірної складності по 30 хвилин на добу кожен день. Це можуть бути їзда на велосипеді, плавання, атлетика, стрибки, зумба або швидкісна хода.

 1. Контролюйте рівень холестерину.

Гіперхолестеринемія – це накопичення поганого холестерину та може викликати розвиток інсульту. Для боротьби з цією проблемою потрібно не вживати жирну й багату на холестерин їжу, збільшити в раціоні кількість клітковини, займатися спортом та слідкувати за вагою.

 1. Збалансоване харчування.

Вживайте багато свіжих овочів, фруктів та води. Зменште кількість солі, білкової та вуглеводної їжі. Їжте маленькими порціями, але частіше, до 6 разів на день.

 1. Покиньте палити.

Токсини від паління порушують стан судин та сприяють утворенню тромбів, аневризм та коронарних захворювань. 1. Контроль артеріального тиску.

Гіпертонічна хвороба є одним з найчастіших причин розвитку інсульту. Тому, підтримуйте тиск в нормі за допомогою тонометра та лікарських препаратів.

 1. Контроль зайвої ваги.

Зайва жирова маса порушує кровообіг й сприяє утворенню тромбів, які закупорюють судини мозку та викликають розвиток інсульту.

Слідкуйте за своїм здоров’ям та живіть довго й щасливо!