Корисні властивості буряку, про які варто знати. В чому допомагає, та скільки вживати.

Червоний буряк містить багато корисних речовин та вуглеводи, жири, білки, воду, крохмаль, моно й дисахариди, а також харчові волокна.

Корисні властивості буряку:

  1. Гіпертензивна.

Корисні речовини, які містяться в буряку, розширюють артерії, зменшують частоту серцебиття та нормалізують функціонування системи кровообігу.

  1. Антихолестеринемічна.

До складу буряку входять розчинна клітковина, флавоноїди й бета-цианін, який надає йому специфічного запаху та червоного кольору. Ці компоненти протидіють зберіганню холестерину на стінках артерій та знижують рівень холестерину в крові. Такі властивості можуть вберегти від інсульту та серцевого нападу.

  1. Корисний для вагітних жінок.

В ньому дуже багато фолієвої кислоти, яка вкрай необхідна жінкам при надії, бо має захищати маля від різних вад розвитку.  1. Допомагає у боротьбі з остеопорозом.

Кремній, який входить до складу буряку, допомагає організму людини засвоювати кальцій, що у свою чергу відповідальний за здоров’я опорно-рухової системи та зубів.

  1. Допомагає при діабеті.

Щоб менше споживати їжі, діабетикам слід додавати до свого раціону буряк, щоб вгамувати апетит. Він малокалорійний та має низький глікемічний індекс. Тому, тримає під контролем рівень глюкози в крові.

  1. Лікує анемію.

В буряку є багато заліза, воно допомагає виробленню гемаглютиніну, який транспортує кисень до всіх клітин організму людини.

  1. Знімає втому.

За допомогою надходження кисню до клітин, знімається втома, покращуються життєві сили та підвищується опір організму до різних інфекцій.  1. Покращує мозкову діяльність.

Сік з червоного буряку має властивість підвищувати розумові та фізичні здатності організму людини на 16%! Він запобігає слабоумству та поліпшує загальну роботу мозку.