Марганцівка – це антисептик, який застосовується не тільки у медицині, а й у ветеринарії та сільському господарстві. В останньому вона застосовується як антисептик та добриво.
Приготування 1% розчину перманганату калію.
Внесення в ґрунт як добриво.
Для рослин марганець потрібний для окисно-відновлювального процесу, дихання та фотосинтезу. Якщо його не вистачає у ґрунті, то потрібно його додатково внести 3-5 г/кв.м. площі у вигляді марганцевого шламу, марганцевого суперфосфату чи розчину сульфату марганцю 0,03-0,05%.
А можна полити на грядках чи в теплиці ґрунт розчином марганцівки 1-3%.
Обробляти потрібно за два тижні до всіх робіт по висаджуванню або посіву городини.
Знезараження ґрунту.
Розчин 0,2% марганцівки, діє як знезаражувальний засіб на шкідливі мікроорганізми: фузаріоз, коренева гниль. Вносити його потрібно по 1 літру розчину у кожну посадкову ямку.
Приготування антисептику для насіння.
Перед висіванням насіння у ґрунт та для захисту від негативної мікрофлори, проводять дезінфекцію чи протравлення. Це підвищує імунітет насінневого матеріалу до інфекції.
Для цього беруть 0,5-1 % розчин марганцівки, витримують у ньому насіння 15-20 хвилин, далі промивають під краном водою та злегка сушать.
Добриво для овочевих та садових культур.
Розчин марганцівки використовують для позакореневого та кореневого підживлення рослин.
На початку вегетації проводять кореневе підживлення: 5 г/кв.м. для овочевих; 5-10 г/кв.м. для ягідних культур; 10-15 г/кв.м. для плодових дерев.
У період цвітіння та зав’язування плодів садових дерев та овочевих культур проводять позакореневе підживлення. Використовують суміш із 3 грамів марганцівки та 1 грама борної кислоти.
Для розсади підживлення проводять два рази, 5грамів на 10 літрів води: перед висаджуванням у ґрунт та через 1-2 тижні після.
Використання у якості фунгіциду.
Щоб запобігти таким грибковим хворобам як: бура плямистість, фузаріоз, хлороз, бура іржа, гниль використовують розчин марганцівки для обприскування рослин.
Для овочевих культур беруть 3 % розчин марганцівки. Якщо хвороба прогресує роблять обприскування кожні 3 дні до зникнення хвороби.
Томати обробляють 1-2 % розчином при фітофторозі 3 рази за сезон. Після пересадки у ґрунт, при масовому цвітінні та плодоношенні.
Для цибулі та картоплі проводять замочування на 5-8 годин, беруть 5 грамів на 10 літрів води.
Розчин марганцівки: 2 ч. л. на 10 літрів води, застосовують у період цвітіння суниць.
Бордоську суміш 10 літрів та марганцівку 3 грами застосовують при борошнистій росі на городніх культурах та винограду. Також, можна застосувати 50 грамів калійної селітри та 3 грами марганцівки на 10 літрів води.
У деревному попелі вже присутня марганцівка, тому додавати її в розчин попелу не потрібно.
Дізнайтеся, як легко і дешево захистити своє авто від обмерзання за допомогою одного незвичайного інгредієнта,…
Не дозволь вогкості зіпсувати твоє улюблене взуття! Дізнайся, як захистити його за допомогою підручних засобів…
24 листопада: день святої великомучениці Катерини 24 листопада православні християни вшановують святу великомученицю Катерину, яка…
Як номер будинку впливає на життя людини Кожен будинок має свою унікальну енергетику, яка може…
Виття для собак — це спосіб спілкування та вираження емоцій. У дикій природі вовки використовують…
Дізнайтеся, як приготувати соковиту курку в духовці за допомогою простих кулінарних хитрощів. Соковита курка в…