Найкорисніші горіхи, та їх лікувльні властивості. Збережіть собі, щоб не загубити.

Моя подруга приїхавши з Турції, була здивована любов’ю турків до горіхів. У Турції, дім вважається заможним тільки у тому випадку, якщо на столі є певна кількість горіхів різного виду, ними пригощають найдорожчих гостей. Кажуть, що горіхи наділяють людину великим розумом та мудрістю, отож горіхи — це смаколики для обраних. В нашій країна теж полюбляють горішки, тому, щоб дізнатися про них трохи більше, ми знайшли для вас корисну інформацію, про лікувальні властивості найкорисніших горіхів різних видів.

  1. Фісташки. Ці чудові, смачні горішки знижують рівень «поганого» холестерину на 6%, також вони містять лютеїн та зеаксантин, які у свою чергу, підтримують ваш зір у нормі. А ще, фісташки захищають клітини від передчасного старіння та руйнування.
  2. Мигдаль. Завдяки постійному споживанню мигдалю, у кишківнику виробляються корисні бактерії, які допомагають у зниженні ваги, поліпшенні метаболізму організму, та боротьбі з різними видами вірусів. Мигдаль зменшує вироблення інсуліну, тому людям із цукровим діабетом його вживати не рекомендується. Також мигдаль допомагає у боротьбі із токсинами і захищає від агресії вільних радикалів, які накопичуються у кишківнику.
  3. Арахіс. У складі арахісу налічується 12 незамінних і 8 замінних амінокислот. Він багатий на магній, вітамін В та фолієву кислоту.

Вживання арахісу покращує пам’ять і увагу, слух, підвищує потенцію, нормалізує функцію нервової системи, серця, печінки та інших внутрішніх органів. У арахісі містяться одні з найефективніших антиоксидантів — фітостероли. В їх присутності сповільнюється і поступово зупиняється ріст злоякісних пухлин. Арахіс корисно вживати при хворобі Альцгеймера. Він відчутно підвищує працездатність організму.

Не можна його вживати людям із надмірною вагою, та хворим на артрози та артрити.

  1. Кедрові горіхи. У своєму складі ці малесенькі горішки містять цілу купу мікро- та макроелементів, таких як: фосфор, магній, калій, натрій і кальцій, залізо, марганець, мідь, цинк, йод, бор та інші. Вони ефективно зменшують апетит, а завдяки вмісту цинку, кедрові горіхи підтримують імунну систему. Ці чудові горішки покращують пам’ять, та захищають організм від токсинів та вільних радикалів.

Особливо корисний кедровий горіх при імунодефіцитних станах, алергічних захворюваннях, атеросклерозі, ішемічній хворобі серця, захворюваннях шлунково-кишкового тракту в т. ч. виразкової і жовчнокам’яної хвороби.

  1. Бразильський горіх багатий на: магній, цинк, селен, вітаміни групи B, та багато клітковини. Магній допомагає людям із серцевими хворобами, а також студентам та учням для кращого запам’ятовування інформації. Завдяки селену, бразильський горіх рекомендують лікарі, він захищає від раку передміхурової та молочної залози. Бразильський горіх покращує стан шкіри та попереджає завчасному старінню, підвищує працездатність організму.Покращує імунітет та захисні функції організму. Протипоказано вживати людям із надмірною вагою.
  1. Горіх макадамія. Цей чудовий горіх корисний при судинних захворюваннях, мігрені, при раку і навіть для схуднення, він запобігає ішемічній хворобі серця, та насичує організм мононенасиченими жирами (позбавлення від «поганого» холестерину). Його рекомендують вживати при авітамінозі та анемії. Горіх Макадамія добре впливає на імунітет, зміцнює організм і допомагає захищатися від патогенних мікроорганізмів.
  1. Фундук. Незамінний для підтримання зору у нормі, дуже добре впливає на стан шкіри. Фундук запобігає появі атеросклерозу. Фундук дуже багатий на ненасичені жирні кислоти (олеїнова, лінолева, пальмітинова, стеаринова, міристинова), крім цього фундук містить вітаміни: А, В, С, Е, РР, мінерали: калій, кальцій, фтор, фосфор, магній, сірку, марганець, цинк, мідь, натрій, хлор, кобальт, залізо, йод. Фундук корисний для кровоносної, нервової та серцево-судинної системи. Надмірне споживання фундуку може призвести до головного болю та проблем із кишківником.
  1. Кеш’ю. В кеш’ю виявлені всі підвиди вітамінів групи В, вітаміни РР, Е, залізо, селен, калій, багато інших важливих мікроелементів, а також Омега-3, що робить ці горіхи джерелом більшості життєво необхідних речовин. Цей горішок сприяє перенесенню кисню по всьому організму, вправно бореться із карієсом, цілюще впливає на пам’ять, дерматологи рекомендують їсти ці горіхи при екземі, хворим на псоріаз, при проблемах із обміном речовин. Кеш’ю підтримує міцність кісткової системи.
  1. Волоські горіхи містять пектинові, дубильні речовини, клітковину, вітаміни А1, З, Р, Е, групи В, каротиноїди, а також фітонциди. Багаті вони й мінеральними речовинами: фосфором, калієм, кальцієм, сіркою, магнієм, залізом, марганцем, алюмінієм, цинком…

Волоський горіх застосовують при запальних процесах в шлунку та кишківнику, рахіті, ексудативному діатезі, кровотечах. Вони знімають тривогу і депресивні стани, покращують самопочуття та сон, позбавляють від мігрені, знижують симптоми ПМС, покращують пам’ять.Дуже важливо, щоб у вашому раціоні були різноманітні горішки, бо надмірне споживання якогось одного, їх виду, може призвести до виникнення алергії, або проблем із кишківником. У вживанні горіхів треба дотримуватися стриманості, адже крім користі вони мають і велику калорійність, що може шкідливо вплинути на вагу.

Збережіть собі цю пам’ятку та порадьте друзям.

Будьте завжди здорові