Помилки першої допомоги, які не можна допускати. Інформація, яка може врятувати чиєсь життя.

Експерти в області реанімації назвали 5 речей, які ні в якому разі не можна робити при наданні першої медичної допомоги. Інформація про це може врятувати чиєсь життя, інформує Ukr.Media.

Час з моменту розвитку небезпечних симптомів або отримання травми і до приїзду бригади швидкої допомоги для деяких людей є критичним. Якщо їм не допоможуть, вони просто можуть не дожити до потрапляння в карету або приїзду в лікарню. Ось чому так важливо володіти навичками надання першої медичної допомоги, але ще більш важливо не робити помилок, які можуть коштувати людині життя.

Однією з найпоширеніших помилок під час надання допомоги жертвам травм є спроба їх підняти, підняти або перемістити. Ні в якому разі не робіть цього, якщо ви на 100% не переконані в тому, що отримала травму людина не зіткнувся з переломом хребта або шиї. У цьому випадку спроба її кудись пересунути може призвести до невиправних пошкоджень, включаючи параліч на все життя. Не чіпайте такого пацієнта і чекайте приїзду лікарів, які зафіксують тіло потерпілого, а вже потім перемістять його в карету швидкої допомоги.Якщо ви бачите, що людину проткнуло якимось предметом начебто гілки або шматка заліза, і з тіла повільно сочиться кров, ні в якому разі не намагайтеся самостійно витягти цей предмет. Тим самим ви спровокуєте прискорену кровотечу і швидку смерть від шоку. Практика показує, що таких пацієнтів привозять до лікарні з чужорідними предметами, підключають до капельницам з кров’ю, а потім дуже повільно і обережно проводять операції, які тривають годинами! Поспіх у цьому випадку смертельно небезпечна.

При підозрі на зупинку серця не намагайтеся проводити штучне дихання, якщо ви точно не знаєте, як його здійснювати. Натомість робіть непрямий масаж серця, акуратно натискаючи на грудну клітку з певними інтервалами.

При обморожуванні не намагайтеся розтирати жертву обмороження снігом, якщо ви не хочете її вбити або спровокувати подальші ампутації кінцівок. Перенесіть потерпілого в тепле приміщення, ретельно укутайте, дайте якісь гарячі напої або бульйон і викличте лікаря.Нарешті, останньою і найбільш поширеною помилкою є довільна видача будь-яких потужних ліків або проведення уколов людям, які зіткнулися з сильними, що загрожують життю нездужаннями. Ви не лікар і не можете знати, що саме відбувається з людиною, і які ліки їй зараз потрібні. Забезпечте її строкове транспортування в медичний заклад, де їй швидко поставлять діагноз і почнуть реанімацію.