Причини хрускоту суглобів, та як позбутися цієї хвороби

Суглоби можуть хрустіти у кожної людини, але якщо це трапляється занадто часто, то це відразу наштовхує на думку про те, чи безпечно це для нашого здоров’я.

Причини хрускоту суглобів.

Хруст у суглобах буває не тільки у хворих, а й у здорових людей. При цьому не відчувається біль чи дискомфортні відчуття.Суглоби можуть хрустіти по різним причинам:

  • велике фізичне навантаження, при недостатньо розвинутих зв’язках;
  • коли розтягується суглобова сумка в синовіальній рідині можуть утворюватись бульбашки;
  • при високій концентрації протеїнів у між суглобовому секреті;
  • генетично обумовленим, коли виробляється певний тип колагену чи вроджена гіпермобільність суглобів.

У вище перелічених випадках ніякого медикаментозного впливу не застосовують. Потрібно зважати на такі особливості організму та не перевантажувати себе.

Хрускіт є медична проблема.

Хрускіт у суглобах може бути причиною розладу роботи опорно-рухового апарату при артриті, артрозі та відкладеннях солей.Артроз супроводжується болісними відчуттями й скутістю, хрящі стають тонкими й вразливими. Він може проявлятися запаленням, набряками суглобів, локальним підвищенням температури та почервонінням шкіри.

Потрібно, обов’язково проконсультуватись у лікаря.

Запальні процеси можуть бути при ураженні сухожилля, бурситі та відкладенні солей. Тому, що кістки ущільнились й перестали бути мобільними.

Медикаментозне лікування.

При проведених діагностичних заходах, коли вже поставлений діагноз, лікар назначає схему лікування. При бурситі, тендиніті, артриті назначаються протизапальні ліки. Це можуть бути мазі, пігулки чи уколи.Якщо пошкоджений хрящ, можуть призначатися ліки з хондропротекторною дією, до складу яких входять глюкозамін з хондроїтином, які спонукають тканини до відновлення.

Підтримуюча терапія призначається у вигляді вітамінно-мінерального комплексу, що дозволяє підтримати організм.

Фізіотерапевтичні процедури.

Щоб підтримати опорно-руховий апарат, потрібно регулярно проводити лікувальну фізкультуру та фізіотерапевтичну процедуру, яку може провести інструктор – реабілітолог. Це можуть бути масаж, УВЧ-терапія, магнітотерапія, лікування грязями та інше.

Будьте здорові!