Сезон купання — як боротися з судомами. Це варто знати кожному.

Іноді, під час купання, можна відчути різкий спазм у нозі – так звану судому. Розповідаємо вам, як боротися з судомами та що потрібно робити, якщо ви відчули неприємний спазм.

Літо набирає обертів, а разом із ним – сезон купання. Лікарі нагадують про судоми, від яких не застрахований ніхто. Джерело

Рятувальник розповів, що потрібно робити під час перебування у водоймі, а також поділився порадами, які допоможуть побороти судоми.

Попри значне нагрівання повітря, вода в річках, в ставках і озерах прогрілася ще недостатньо і становить близько 19 градусів. Значна різниця температур повітря та води може викликати у людини спазм м’язів і судин, – застеріг фахівець.

Що потрібно робити, аби побороти судому:

  • зробити глибокий вдих;
  • зануритися у воду з головою;
  • обхопити великий палець ноги;
  • з силою потягнути на себе ступню.

Рекомендується протримати максимального довго ногу в такому стані. Судома, якщо не пройде остаточно, то суттєво ослабне. Після цього потрібно зробити ще один глибокий вдих і старанно помасажувати литковий м’яз.Також фахівці відзначають, що судоми часто виникають через зневоднення організму, а також дефіцит кальцію та магнію. Саме тому потрібно підтримувати водний баланс і включати до раціону продукти, які містять важливі мікроелементи (до прикладу, банани).

Серед інших можливих причин появи судоми – перевтома, незручне взуття, переохолодження та варикоз.

Обов’язково розкажіть своїм друзям, щоб і вони знали як вберегти себе. Бережіть себе та своє здоров’я!