Що категорично не можна робити після їжі. Варто знати що зберегти своє здоров’я.

Звички, які шкодять вашому здоров’ю.

Після обіду деякі відпочивають, деякі курять цигарку, деякі їдять фрукти або цукерки тощо. Але деякі з цих звичок не тільки шкідливі для здоров’я, але і завдають серйозної шкоди вашому здоров’ю, інформує Ukr.Media.

Ось 5 найбільш поширених шкідливих пообідніх звичок, про які ви могли не знати.

Їсти фрукти або цукерки

Їжте найкорисніші фрукти до обіду, а не після нього, бо фрукти потребують спеціальних ферментів для перетравлення. Природному цукру потрібен час, щоб засвоїтися.

Навпаки, вживання фруктів перед їжею допомагає вашому організму повністю засвоювати їх поживні речовини та їжу, яку ви з’їли. Але їсти фрукти приблизно через годину після вечері теж добре, бо вже порожній шлунок (якщо ви не їли важку м’ясну їжу).

Що стосується солодощів, звичайно, краще почекати не менше 1 години після їжі, тому що очищені цукри в них не тільки заважають переварюванню їжі, яку ви їсте, але і провокують те, що частина їжі, яку ви їсте, не перетравлюється і не засвоюється належним чином і навіть залишає організм без якої-небудь користі.Куріння

Куріння шкодить саме по собі, але ще більш шкідливо відразу після обіду. Палити можна приблизно через дві години після їжі, бо нікотин поглинає кисень, який необхідний вашому організму для хорошого травлення їжі.

Згідно з дослідженнями, куріння після їжі прирівнюється до куріння 10 сигарет за один раз і збільшує ризик розвитку раку кишечника і легень.

Сон

Сон відразу після їжі може викликати набряк і розлад шлунка.

Згідно з дослідженням, проведеним в Медичній школі Університету Яніни в Греції, люди, які довше всього не засипали після їжі, мали значно знижений ризик інсульту. Тому дуже важливо, щоб ви не лягали спати відразу після обіду або вечері, а почекали близько 2 годин після цього.

Душ і плавання

Після їжі душ підсилює приплив крові до кінцівок, а шлунковий кровотік зменшується. Це стан послаблює травну систему і викликає біль у шлунку.

Плавання або будь-які важкі фізичні вправи після їжі, особливо якщо їжа була важкою, не рекомендуються, оскільки призводять до ослаблення кровотоку в шлунку, уповільнення травлення і поступового погіршення харчування в шлунку без належного перетравлення.

Чай

Чай відразу після їжі може перешкодити засвоєнню заліза в організмі. Чай містить дубильну кислоту, яка пов’язана з залізом і білком їжі. Результатом є зниження поглинання заліза на 87%.Дефіцит заліза може викликати ряд дуже серйозних проблем зі здоров’ям, які включають поганий апетит, холодні руки і ноги, слабкість, запаморочення, втому, анемію і блідість шкіри.

Кожна з цих звичок так чи інакше завдає шкоди вашому травленню і перешкоджає тому, щоб ваш організм поглинав і отримував з їжі необхідні йому поживні речовини.

Ось чому ви повинні трохи почекати, а не робити все це відразу після обіду. Тому що, зрештою, ви їсте не тільки для задоволення, але і для того, щоб зберегти своє тіло здоровим і сильним.