Спеції — які найкорисніші для здоров’я людини, та при яких хворобах допомагають

Спеції мають багато вітамінів, мікроелементів та інших корисних речовин. Вони добре впливають на функції та організм в цілому.

  1. Гвоздика – має пікантний смак та насичений аромат. Її застосовують для зняття зубного болю, покращення кровообігу в судинах, нормалізації роботи шлунка й печінки, а олія гвоздики має заспокійливу дію на нервову систему.
  2. Каррі – містить фолієву кислоту, мікроелементи та вітамін Е. Проявляє зігрівальну дію, дезінтоксикаційну та допомагає при метеоризмі.
  3. Кориця – має приємний аромат. Вона покращує кровообіг в судинах, покращує травлення, нормалізує цукор та активність мозку. А також її використовують як болезаспокійливий та жарознижувальний засіб.
  4. Куркума – це дуже універсальна спеція, яка використовується в Аюрведі. Її застосовують при порушенні роботи травної системи, має антибактеріальні властивості при фурункульозі та екземи. Маски для обличчя з куркуми значно покращують стан шкіри.
  5. Кардамон – цю спецію використовували ще стародавні цивілізації. Вона допомагає при кашлі, мігрені, астмі, ожирінні, захворюваннях органів травлення та шкіри.
  6. Ваніль – дуже ароматна та смачна спеція, яка допомагає при стресі та зловживанні солодощами. А ефірна олія цієї рослини втамовує м’язовий біль та запалення.
  7. Базилік – найрозповсюдженіша спеція в кулінарії. Застосовують його при запальних захворюваннях органів сечостатевої системи, при вологому кашлю та зубному і менструальному болю.
  8. Коріандр – в зеленому вигляді називається кінзою та має сильний аромат. Застосовується при захворюваннях серцево-судинної системи, а саме розріджує кров та зміцнює судинну стінку. Якщо вживати сиру кінзу, то тяжкість та метеоризм після переїдання не турбуватимуть.
  9. Барбарис – містить у своєму складі вітаміни, мінеральні солі, алкалоїди, органічні кислоти та дубильні речовини. Засоби з барбарису застосовують при захворюванні печінки, діабеті та онкології.
  10. Васабі неймовірно яскрава та пікантна спеція. Має антисептичні властивості проти патогенних мікроорганізмів та грибів, а також проявляє дезінтоксикаційну дію та нормалізує обмін речовин.