Заспокоїти біль в ступнях і колінах можна простими способами. Візьміть собі на замітку.

Ноги болять у всіх. Часто винні в цьому незручне взуття або великі навантаження. Заспокоїти біль в ступнях, кісточках і колінах можна простими способами.

Прості способи, які допоможуть прибрати біль в ногах без таблеток:

  1. Це можуть бути масаж, ванночки з травами, сіллю і содою.
  2. Добре допомагають і вправи. Якщо болить п’ята. Поверніться обличчям до стіни, обіпріться руками (немов плануєте віджиматися). Після чого встаньте навшпиньки і затримайтеся на деякий час в такій позі. Оптимально – 30 секунд. Потім поверніться у вихідне положення, після короткого відпочинку, повторіть вправу. Важливо зауваження! Ваші ноги повинні бути максимально напружені.
  3. Ахіллове сухожилля. Для профілактики запалення варто робити просту вправу. Підніміться поступово навшпиньки і затримайтеся на підйомі, а потім дуже повільно поверніться назад. Вправу повторіть 10 разів.
  4. Втома, біль і запалення допомагають також зняти масаж і холод. Використовуйте простий рецепт. Наповніть пластикову пляшку холодною водою, сядьте зручніше і почніть катати по підлозі бутель ногою. Через 5 хвилин змініть ногу.
  5. Крім того, для зняття втоми в ногах перед сном покладіть їх на подушку. Полежте так деякий час. Це дозволить крові легше циркулювати по венах і зменшить тиск на стінки судин.
  6. Біль в коліні. Якщо ниє коліно добре допомагає лід. Охолодження дозволить звузити судини і зменшити потік крові до хворого місця, купірувати рецептори, які сигналять в мозок про біль. Лід також рятує від набряклості.

До речі! У профілактиці хвороб колін допомагає молоко з малим відсотком жирності. Це довели дослідження.

Відзначимо, що дані рецепти і вправи не замінюють консультації лікаря.