28 липня, православний світ відзначає день Смоленської ікони Пресвятої Богородиці «Дороговказниці», вона ще має назву «Одигітрія». Написав святиню євангеліст Лука при житті Діви Марії, за бажанням правителя тих часів Феофіла.
Спочатку ікону перенесли з Антіохії до Єрусалиму, а потім дружина імператора перевезла її у Константинополь та передала у Влахерський храм.
Ікона переходила від батьків до синів імператорської родини Мономахів, поки Володимир Мономах не переніс її у Смоленський собор, збудований на честь Успіння Божої Матері.
У Москву приїхала ікона разом з донькою литовського князя, який у 14 столітті володів Смоленськом. Вона одружилася з Московським князем Василієм та привезла святиню у Благовіщенський собор, де її встановили праворуч від царських воріт.
Жителі Смоленська разом з єпископом Мисаїлом домоглися, щоб ікону повернули. Тоді, у 1456 році, її урочисто перевезли на батьківщину, залишивши у Москві дві її копії.
У 1602 році, з образу було написано список, який розмістили у вежі над Дніпровськими воротами під шатром. У 1727 році, там збудували дерев’яний храм, а пізніше, у 1802 – кам’яний.
Цей список був наділений благодаттю оригінального образу. Тому, його взяли на Бородінську битву й носили по табору, щоб підбадьорити воїнів. Також, цю ікону заносили до поранених та хворих у Лефортовський палац. Після битви, список перевезли до Ярославля.
У сучасному світі пральна машина є незамінним помічником у кожному домі. Вона ефективно видаляє бруд…
Грибна мачанка до Святвечора – це традиційна страва, яка чудово доповнить голубці, вареники чи картоплю.…
Як легко очистити духовку: поради та прості методи Регулярне використання духовки потребує частого очищення, адже…
Узвар із сухофруктів: простий рецепт ароматного та корисного напою Узвар — це традиційний напій, який…
На передодні Нового року всі із захопленням прикрашають ялинку різноманітними іграшками, гірляндами та іншими декоративними…
Хочеш, щоб твоя орхідея цвіла пишно і довго? Ми підготували для тебе натуральне добриво, яке…