Ця ікона вшановується як «жіноча», так як перед нею дівчата і їх матері молять Богородицю про щасливий шлюб, про легку вагітність і благополучні пологи.
Ікона Божої Матері “Розчулення” Серафимо-Дівеевська належала преподобному Серафиму Саровському, була іконою, перед якою він молився в келії. Маслом від лампади, що горіла перед цією іконою, преподобний помазував хворих, які отримували після помазання зцілення. Джерело
Подвижник називав ікону “Розчулення” – “Всіх радощів Радість”, і перед нею він помер на молитві 2 січня 1833. Після смерті преподобного Серафима Саровського образ віддали сестрам Дівєєвської Серафимівської обителі. Ікона Божої Матері “Розчулення” перебувала до революції в Троїцькому соборі Серафимо-Дівеєвського монастиря. Богоматір на цій іконі зображена в напівзросту, з хрестоподібно складеними на грудях руками, без Богонемовляти, в момент виголошення Нею слів Архангелу Гавриїлу при Благовещенні: “Се раба Господня, нехай буде мені за словом твоїм”.
Дивеєвським сестрам отець Серафим неодноразово говорив, показуючи на ікону Божої Матері “Розчулення”: “Доручаю і залишаю вас на піклування ось цієї Цариці Небесної”. У 1903 році ікона “Розчулення” приносилася хресним ходом з Дівєєва в Саров на торжество прославлення преподобного Серафима Саровського чудотворця. Після закриття Дивеевского монастиря в 1927 році єпископ Серафим (Звездинский), архієпископ Тамбовський Зіновій (Дроздов) і ігуменя Олександра були арештовані і відправлені в Москву.
По звільненні матушка Олександра з декількома сестрами оселилася в Муромі, зумівши зберегти і забрати з собою чудотворний образ ікони Божої Матері “Розчулення». Весь цей час, аж до початку дев’яностих років, ікона була на збереженні у різних людей, які були очевидцями чудес, що відбувалися перед образом. У 1991 році ікона була передана Патріарху Московському і всієї Русі Олексію II.
Раз на рік – у свято Похвали Пресвятої Богородиці – ікона Божої Матері “Розчулення” виноситься на загальне поклоніння в Патріарший Богоявленський собор в Москві.
Багато жінок до 35 років залишаються самі. Чому так відбувається? Відповідь може тебе здивувати. Читай…
Як швидко та правильно зварити буряк: корисні хитрощі Зазвичай варіння буряка займає близько 2 годин,…
Посів розсади у грудні: як підготуватися до раннього вирощування Уже в грудні можна починати вирощувати…
Швидкі способи заточити ніж без спеціального обладнання Не завжди вдома чи під час подорожі є…
Як швидко та ефективно очистити деко після запікання Залишки їжі та жиру на деко можуть…
Рідкий чи сухий пральний порошок: що обрати? Кожна господиня має свої вподобання у виборі засобу…