Що сьогодні пили наші предки, щоб до хворих прийшло здоров’я, а до бідних гроші?
11 травня у православному світі вшановують святих мучеників Максима, Даду і Квінтіліана. У народному календарі дата отримала назву Максимов день, Максим-Березасік, інформує Ukr.Media.
Хто такий святий Максим?
Проживав Максим у III-VI століттях. Разом зі своїми братами Дадою і Квінтиліаном постраждав за віру Христову в період правління жорстокого імператора Діоклетіана. За те, що не зреклися віри, всім їм відсікли голову мечем.
Обряди й традиції цього дня
Через те, що святий Максим вважається в народі покровителем корів, то сьогодні прийнято читати замовляння на хороші надої.
11 травня заготовляють цілющі рослини — мати-й-мачуху, подорожник, кропиву.
День вдалий для початку тривалої подорожі.
Існує і декілька заборон на Максимов день:
• Не можна сьогодні білити, інакше здоров’я і удача житло покинуть.
• Діткам, яким не виповнився рік, не можна стригти нігті і волосся в цей день. Вони можуть захворіти.
• Не оголошують про заручини, інакше шлюб розпадеться.
• Не проколюють вуха, можуть початися проблеми зі слухом.
Сьогодні зробіть своє життя здоровіше і багатше, напившись березового соку
День сьогоднішній називають в народі Максим-Березасік, тому що здавна було прийнято 11 травня відправлятися в ліс на збір березового соку. Його приємний смак і цілющі властивості на Русі відомі з давніх часів.
У своєму складі сік містить фітонциди, які за дією аналогічні антибіотикам. Він допомагає боротися з весняним авітамінозом і підвищує імунітет. А кальцій і магній, що містяться в соку перешкоджають розвитку атеросклерозу і зміцнюють кровоносні судини.
Такий напій рекомендується пити при цинзі, туберкульозі, набряках, ангіні, анемії, пневмонії, фурункульозі, бронхіті, артритах, подагрі і онкологічних захворюваннях. Також його приймають як сечогінний засіб.
11 травня сік з берези володіє особливою магічною силою. Того, хто випробував розчарування в коханні, він допоможе швидше позбутися від туги; бідному дасть шанс поправити своє фінансове становище; а хворому поверне здоров’я.
Але, насамперед, березовим соком сьогодні відпоюють важких хворих. Якщо у людини гарячка, то напоєм його треба не тільки напоїти, але і полити. Перед цим хворого купають у дощовій воді або талій з березневого снігу.
Такий обряд проводять тільки в теплий і ясний день, тоді точно настане одужання. А якщо погода холодна і туманна, лікування березовим соком застосовувати не варто, ефекту не буде.
Цілющим і смачним вважається сік, зібраний з верхніх гілок дерев. Якщо вийде у вас до них добратися, то саме таким напоєм і лікуйте хворих.
Пам’ятайте, що не можна збирати сік з берез, які самотньо стоять. Згідно з народними повір’ями, в них переселяються душі людей, які померли насильницькою смертю. Вірили, що замість соку в таких деревах протікає кров.
Жінки використовують березовий сік для молодості і краси. Якщо вранці умивати або хоча б протирати ним обличчя, шкіра буде здорова й свіжа, без вугрів, веснянок і пігментних плям. А щоб нормалізувати колір шкіри і призупинити її в’янення треба робити маску з березового соку і меду.
Вирушаючи збирати березовий сік, зверніть увагу на погоду. Якщо з ранку з’явився туман або почався дощ, це погано позначиться на якості напою, він швидко прокисає.
І, будь ласка, збираючи березовий сік, не буравте дерево до самої середини, адже воно може загинути!
Народні прикмети 11 травня
Сьогоднішньої вночі поспостерігайте за небом. Якщо на ньому багато яскравих зірок, значить, буде дуже врожайний рік.
11 травня зверніть увагу на схід сонця. Якщо він ясний, то літо очікується сонячне і жарке.
Багато жінок до 35 років залишаються самі. Чому так відбувається? Відповідь може тебе здивувати. Читай…
Як швидко та правильно зварити буряк: корисні хитрощі Зазвичай варіння буряка займає близько 2 годин,…
Посів розсади у грудні: як підготуватися до раннього вирощування Уже в грудні можна починати вирощувати…
Швидкі способи заточити ніж без спеціального обладнання Не завжди вдома чи під час подорожі є…
Як швидко та ефективно очистити деко після запікання Залишки їжі та жиру на деко можуть…
Рідкий чи сухий пральний порошок: що обрати? Кожна господиня має свої вподобання у виборі засобу…