У цей день також завершується Петрів піст.
У цей день також завершується Петрів піст. Також з цього дня починалися петрівські гуляння, які тривали до першого Спаса. Ми зібрали прикмети, що не можна робити у День Петра і Павла.
Що не можна робити у День Петра і Павла:
У це свято не можна працювати, зокрема, це стосується важкої фізичної праці.
У День Петра і Павла уникайте сварок чи конфліктів. Такі заборони діють в усі релігійні свята. Водночас День Петра і Павла – гарний привід попросити пробачення, якщо ви з кимось посварилися.
За традиціями наших предків, у це свято не варто відпочивати на воді. У народі вважалося, що Петро і Павло покровителі рибалок, тому у цей день вони молилися святим, освячували воду і вмивалися джерельною водою. Але рибалки купалися, щоб вода не “забрала їх у жертву”.
Також у День Петра і Павла не можна шити, в’язати, або навіть вишивати.
У це свято не можна проводити вінчання. Хоч у День Петра і Павла закінчується Петрів піст, але церква все одно забороняє вживати алкоголь.
За давніми повір’ями, після вечері в день Петра і Павла не можна було прибирати їжу зі столу. Наші предки вважали, що ця їжа залишається для померлих родичів. А якщо це правило порушували, потрібно було йти до церкви і ставити свічку за упокій.
Дізнайтеся, як легко і дешево захистити своє авто від обмерзання за допомогою одного незвичайного інгредієнта,…
Не дозволь вогкості зіпсувати твоє улюблене взуття! Дізнайся, як захистити його за допомогою підручних засобів…
24 листопада: день святої великомучениці Катерини 24 листопада православні християни вшановують святу великомученицю Катерину, яка…
Як номер будинку впливає на життя людини Кожен будинок має свою унікальну енергетику, яка може…
Виття для собак — це спосіб спілкування та вираження емоцій. У дикій природі вовки використовують…
Дізнайтеся, як приготувати соковиту курку в духовці за допомогою простих кулінарних хитрощів. Соковита курка в…