Вважалося, що будь-який хліб, посіяний на Силу, дасть хороший урожай.
В це народне свято християнська церква шанує святих апостолів від сімдесяти Силуана та Силу (Силосу). Воно відзначається 12 серпня 2019 року (30 липня за старим стилем), інформує Ukr.Media.
Про священномученика Силуана відомо те, що він був супутником і соратником апостола Павла. Далі історія говорить, що він був єпископом грецького міста Солунь, де і помер, натерпівшись горя і страждань за свою віру.
Сила також був учнем Павла. У 51 році в Єрусалимі відбулися збори посланців Ісуса, на яких було написано послання християнам із ідолопоклонників про дотримання закону Мойсея. До християн Антіохії вирушили Павло і Варнава у супроводі Іуди і Сили, яким було доручено роз’яснювати на словах суть листа. Після цього святий Юда вернувся до Єрусалима, а святий Сила залишився при апостолі Павлі. Мандруючи по містах і проповідуючи, вони дійшли до міста Корінфа, в якому Сила пройшов обряд посвячення в єпископи, і, зробивши чимало чудес і знамень, закінчив своє життя.
Традиції та обряди
Апостолу Силі приписують істинно богатирську міць, ототожнюючи його зі слов’янським язичницьким богом Сильнобогом, що уособлював собою могутню силу і спритність. На нього уповали в чисельних роботах у полі (адже багато сили треба, щоб і дозріле жито встигнути зібрати, і озиму засіяти). За старовинним повір’ям, у цей день святий Сила вкладає в трави і коріння, особливо в лопух, свій чудовий дар.
12 серпня зрізають осику і роблять з неї банний віник. В майбутньому його використовують для зняття вроків.
Прикмети
Буряк із кулак — не міф! Просто підживіть його правильно 💪🍠 Більшість городників ллють гній…
Як вивести кульбаби з газону: поради експерта з органічного догляду Кульбаби — одні з найпоширеніших…
Чим підживити перець навесні: очікуйте на багатий врожай Щоб отримати справді багатий урожай перцю, не…
Часник у травні: що підлити, щоб не жовтів і давав великий врожай Травень — найважливіший…
Йод використовують не тільки в медицині, але й для підживлення багатьох культур, в тому числі…
Щоб буряк був великий, солодкий і соковитий: секретне підживлення, яке знають не всі Буряк —…