Categories: Цікаве

12 травня – день Матері. Привітайте своїх рідних Матусь.

В Україні щороку відзначають День матері – усі вітають своїх неньок, дарують їм квіти та шанують найрідніших. До вашої уваги дата свята 2019, а також історія та традиції.

День матері – це міжнародне свято присвячене матерям. У цей день вітають матерів та вагітних жінок. Проте здебільшого кожен поздоровляє своїх рідних матусь.

Дата, коли День матері 2019

В Україні День матері завжди припадає на другу неділю травня. Цю дату святкування встановили указом президента від 10 травня 1999 року. У 2019 році День матері відзначатимуть 12 травня.

Також у другу неділю травня День матері відзначають в Естонії, США, на Мальті, Кіпрі, в Данії, Фінляндії, Німеччини, Італії, Туреччини, Австралії, Японії, Бельгії, Бразилії.

Проте низка країн відзначають це свято в інші дні. Наприклад, 21 березня, у день весняного рівнодення, святкують цей день у Єгипті. У Росії День матері припадає на останню неділю листопада, у Казахстані – на третю неділю вересня, у Киргизії – на третю неділю травня.

Англійці святкують День матері в першу неділю березня, а от французи та шведи – в останню неділю травня. Жителі Литви, Іспанії, Португалії вітають своїх мам у першу неділю травня. В Білорусі святкують 14 жовтня, у Вірменії – 7 квітня, в Грузії – 3 березня, в Греції – 9 травня, в Польщі – 26 травня, в Сербії – в грудні, а на Філіппінах – 10 травня.

Історія свята Дня матері

Жінку-матір вшановують здавна. Це свято має багатовікову історію. Все почалося від давньогрецького культу матері – обряди, ритуали, містерії на честь Великої матері богів відбувалися навесні по всій Азії.



В Україні травень вважають місяцем Пречистої Діви Марії. Саме до неї віряни звертаються з молитвами про допомогу та захист. Також Богородиця є опікункою козацтва.

В українській громаді День матері вперше відзначали у 1928 році завдяки “Союзу українок Канади”. А вже у 1929 році це свято відзначали у Львові. Також, у цей рік “Союз українок” впровадив День матері на Тернопільщині. Організовували концерти, конференції, фестивалі тощо. Відтоді День матері почали святкувати дуже широко. Проте у 1939 свято заборонила радянська влада.

Свято матері повернули до України в 1990 році.

Традиції на День матері 2019

Багато країн мають традиції святкування Дня матері: дарують квіти, співають пісні, діти роблять власноруч вітальні листівки тощо.

Приміром, в США й Австралії заведено носити квіти гвоздики на одязі у цей день. Також важливо звертати увагу на колір пелюсток. Якщо квітка кольорова, то це свідчить про те, що мати жива. Білі гвоздики символізують пам’ять про померлих матерів.

В Україні це свято асоціюється з бузком, який рясно квітне саме у цей період. Джерело

Recent Posts

Режим польоту: як правильно та коли використовувати цю функцію

Режим польоту: як ця функція може бути корисною у повсякденному житті? У сучасному світі, де…

23 години ago

Ніжний торт без випічки. Рецепт, який має мати кожна господиня, щоб знати як швидко приготовити смачний десерт

Рецепт фруктового торта без випічки Фруктовий торт – це яскравий, святковий та неймовірно смачний десерт,…

23 години ago

Головні причини через які чорніє натільний хрестик, та на що слід звернути увагу

Чому натільний хрестик змінює колір: причини та поради З давніх часів натільний хрестик вважається символом…

23 години ago

Свіже лаврове листя завжди під рукою. Швидко росте та не потребує особливого догляду

Як виростити лавр у домашніх умовах Лаврове дерево може стати не лише декоративною окрасою вашого…

23 години ago

Як власноруч відмити брудний диван. І не треба нести в хімчистку

Як видалити жирні та засалені плями з дивана: народні методи Диван – це довговічний предмет…

23 години ago

Щоб молоко довго залишалося свіжим, додайте до нього одну ложку цього засобу

Як зберегти молоко свіжим довше Молоко має обмежений термін зберігання, проте існують прості способи уповільнити…

2 дні ago