Згідно з церковного передання, після успіння тіло Пречистої разом з душею взяте до Неба. Тож замість мощей Церква вшановує її ризи або пояс. Свято Покладення Чесного Пояса встановили ще в 12-му столітті й Церква вшановує його до сьогодні.
Передання також свідчить, що Пресвята Богородиця сама виплела свій пояс із верблюжої шерсті та передала його апостолу Томі, коли возносилася на Небеса. Цим його дуже потішила, бо ж він запізнився на її Успіння.
Пояс переховували інші учні після мученицької смерті святого апостола Томи, а тоді поклали йогов одній з церков у Константинополі – там же, де появилася Божа Мати, тримаючи Свій Омофор над народом Константинополя у 9-му столітті (звідси бере також початок і свято Покрови). Це – перше Покладення Чесного Пояса відбулося у час правління імператора Аркадія (395-408 рр.), який привіз пояс до Константинополя із Єрусалиму. А його дочка сховала пояс у золотому кивоті в церкві Пресвятої Богородиці. Там він зберігався 5 століть.
Друге Покладення чесного пояса відбулося в Константинополі через 500 років. Тоді Константинополь очолював імператор Лев Мудрий (або Філософ, 886-911 рр.). Його дружина Зоя була опанована злим духом, який її сильно мучив. У видінні, посланному їй Господом, вона дізналася, що зможе видужати, коли на неї покладуть пояс Пресвятої Боородиці. Тоді всі почали шукати його і знайшли в кивоті церкви Пресвятої Богородиці. Правлячий Патріарх поклав пояс на імператрицю і цієї ж миті вона видужала. Із вдячності Богові за це чудо зцілення вона оздобила Пояс золотими нитками і положили його назад у кивот та закрила. Як пам’ять про цю подію у Церкві встановили свято Покладення пояса Пресвятої Богородиці
У 14-му столітті імператор Іван Катакузінос передав пояс до монастиря Ватопедського на святій Горі Афон. На даний час Пояс поділений на три частини, одна з яких зберігається у тому монастирі, друга – в монастирі в Трірі (Німеччина), а остання – в Грузії.
Сьогодні, 13 вересня, з нагоди свята покладення пояса Пресвятої Богородиці в Архикатедральному Соборі Святого Юра у Львові виставлено мощовик, у якому зберігається унікальна реліквія ― частинка Пояса Пресвятої Богородиці. Скористаймося можливістю поклонитися святині. Джерело
Як легко очистити духовку: поради та прості методи Регулярне використання духовки потребує частого очищення, адже…
Узвар із сухофруктів: простий рецепт ароматного та корисного напою Узвар — це традиційний напій, який…
На передодні Нового року всі із захопленням прикрашають ялинку різноманітними іграшками, гірляндами та іншими декоративними…
Хочеш, щоб твоя орхідея цвіла пишно і довго? Ми підготували для тебе натуральне добриво, яке…
Розмноження троянд живцями взимку – це ефективний і популярний спосіб отримати нові кущі. Дотримуючись кількох…
На новорічному столі завжди хочеться здивувати гостей чимось незвичайним, і десерти тут не є винятком.…