30 вересня, православний світ відзначає день Михайла Солом’яного. Він багато подорожував та проповідував християнство. Також, в цей день згадують священномученика Григорія – єпископа Вірменії.
Святий Михайло народився в Сирії. Одного разу, імператор Микола ІІ відправив його на Русь. Там князь Володимир повинен був пройти обряд хрещення. Після цього хрещення його прийняла вся Русь.
Михайло заснував Києво-Межигірську обитель. Він багато подорожував та вів проповіді людям. Святий зруйнував ідолів в багатьох містах й мощі його знаходяться в Києві, де він помер.
Також, свято називають днем Григорія. Священномученик займав посаду єпископа у Вірменії та проповідував християнство. Правитель Вірменії Тірідат наказав схопити Григорія та кинути в рів. Святий провів там 13 років, після чого отримав помилування та вийшов на свободу. Його приклад підштовхнув Трідата прийняти хрещення й потім його прийняла вся країна. Це був перший випадок, коли вся країна прийняла хрещення.
Також, в цей день згадують преподобного Григорія Пельшемського, який жив у Вологі та міг робити дива. Виховувався він в дворянській родині й коли батьки померли, святий став ченцем Богородице-Різдвяного монастиря. Преподобний жив більше ста років. Він заснував собор Пресвятої Богородиці, до якого приходили люди й деякі з них стали його учнями.
Традиції в цей день.
30 вересня прибирають стару солому. Господині прибирали стару солому з наматрацників, а потім набивали їх новою. Іноді використовували траву з полів. Чоловіки займалися заміною соломи на подвір’ї, господарських спорудах, хлівах та оселі. Стару солому спалювали в печі.
Заміна соломи відбувалася через те, що в ній могли з’явитися комахи. Також, за повір’ям, прибираючи стару солому, позбулися недугів, псування та поганих намірів інших людей. Під час спалювання старої соломи обов’язково молилися Михайлу та Григорію.
Бабусі спалювали свої старі лапті, бо це додасть шансів дожити до весни.
Дехто міг по соломі визначити хвороби людини, яка на ній лежала.
Для здоров’я дітей, їх купали на солом’яному ґанку.
Народні прикмети в цей день.
Білки змінили хутро – до холодної зими.
Випав перший сніг, чекайте пізньої зими.
Журавлі відлетіли до цього дня – до ранньої зими.
Місяць в тумані, чекайте негожої погоди.
Берези та липи скинули листя – до гарного врожаю.
В полі багато сухої трави, чекайте морозної зими.
Вранці на вікні морозні візерунки – до приходу гостей.
Як позбутися нагару: ефективні методи очищення Нагар, що утворюється на кухонному приладді, є результатом накопичення…
Чи варто додавати багато порошку в пральну машину? Багато людей помилково вважають, що чим більше…
Як правильно доглядати за орхідеєю: поради для здорових і красивих квітів Орхідея – це витончена…
Щоб забезпечити гарний врожай, необхідно приділити увагу вирощуванню здорової та міцної розсади. Якщо паростки виглядають…
Новий рік завжди приносить із собою магію традицій, що символізують надію на краще майбутнє. Деякі…
Обручка: значення, прикмети та причини носіння чи знімання Обручка — це не лише символ подружнього…