1 вересня, православний світ відзначає день Симеона Стовпчика. Родом він з Сирії. Виховувався в бідній родині, але був міцним хлопцем. Завжди допомагав татові пасти овець. Якось хлопець проходив поблизу православної церкви та почув співи. Тоді він став частіше приходити в храм. Одного разу, коли святий молився, він побачив видіння, в якому йому довелося копати фундамент, а голос просив його копати більше. Таким чином юнак зрозумів, що лише наполеглива праця допоможе досягти успіху.
Тоді Симеон вирішив піти з отчого дому та жив в пустелі. Він відмовився від всього мирського, постійно молився та самовдосконалювався. За часи самотнього життя святий звів великий стовп серед пустелі. Його наполеглива праця не знала втоми та відпочинку. Симеон постійно перебував в молитвах та пізнанні себе, власної ролі в світі, цілей й істин. Він не боявся голоду, погоди та спеки. Харчувався тим, що давали люди. Своїм прикладом надихнув багатьох язичників, які перейшли до християнства. Мощі святого поховали в Антіохії.
Традиції в цей день.
Сьогодні проводять оглядини, планують пишні весілля та новосілля. Також, викликають господаря дому, який його охороняє. Перед новосіллям ставили поряд з пічкою молоко на блюді та мішок. Домовий повинен був знайти нову оселю. Згодом Домового почали частувати горілкою, самогоном, хлібом та сіллю. Дехто й досі продовжує робити подібні маніпуляції по відношенню до господаря оселі.
В цей день починали готуватися до зимівлі – робили заготовки й збирали врожай. Жінки готували та стелили льон. Ввечері пряли та ворожили на нитках на майбутнього чоловіка. Рівна пряжа означала, що чоловік буде гарним та працьовитими, нерівна – ледачим.
На свято влаштовували ярмарки, гуляння та танці. В середині села робили високий стовп, на вершину якого ставили фігурку Симеона. Юнаки проводили конкурс, хто швидше зніме її.
Для дітей проводився постриг в хлібороби та воїни. Після молебні дітям вистригали невелику кількість волосся, садили на коня та водили по двору. З тих пір вихованням хлопчика займався чоловік.
Жінки влаштовували посиденьки, займалися рукоділлям, спілкувалися та розповідали різні історії.
Як позбутися нагару: ефективні методи очищення Нагар, що утворюється на кухонному приладді, є результатом накопичення…
Чи варто додавати багато порошку в пральну машину? Багато людей помилково вважають, що чим більше…
Як правильно доглядати за орхідеєю: поради для здорових і красивих квітів Орхідея – це витончена…
Щоб забезпечити гарний врожай, необхідно приділити увагу вирощуванню здорової та міцної розсади. Якщо паростки виглядають…
Новий рік завжди приносить із собою магію традицій, що символізують надію на краще майбутнє. Деякі…
Обручка: значення, прикмети та причини носіння чи знімання Обручка — це не лише символ подружнього…