Православні християни 17 червня святкують другий день Трійці – Духів день.
Що це за свято і що потрібно обов’язково зробити в цей день, читайте в нашому матеріалі, передає Ukr.Media.
Історія свята
Трійця і Духів день розглядаються православною церквою як єдине свято П’ятидесятниці – зіслання Духа Святого на апостолів, яке сталося на 50-й день після Воскресіння Христового.
Після Воскресіння Господнього його учні жили в очікуванні свята. 40 днів Господь являвся їм по одному і коли вони збиралися разом. На очах учнів він піднявся над землею, давши надію, що в останній день світу він повернеться. Прощаючись, Господь обіцяв послати їм утішителя – Святого Духа, що походить від Бога-Отця.
На десятий день після вознесіння Ісуса Христа, коли учні і Діва Марія були в Сіонській світлиці, вони почули сильний шум. В повітрі з’явилися яскраві язики вогню, що тріпотіли, який був однієї природи з благодатним вогнем. Він світив, не обпалюючи. Носячись над головами апостолів, язики вогню опустилися на них і погасли.
Після цього всі, хто був у світлиці, відчули незвичайну силу, що діє в них. На апостолів зійшов Святий Дух. Вони заговорили на мовах, якими раніше не володіли. Це було дарування, необхідне для проповіді Євангелія по всьому світу.
Що можна і потрібно робити в Святій Духів День
Запасатися цілющими (лікарськими) травами і квітами. Зібрані і засушені в цей день рослини, володіють високими цілющими властивостями. Прийнято вважати, що вогонь сходить з неба і знищує в цей день всю нечисть. Саме з трав, зібраних у День Святого Духа, знахарки готували (для вигнання бісів), спеціальний трав’яний порошок.
В цей день потрібно “годувати землю” – в селах Духів день вважався жіночим святом. Заміжні жінки збиралися на околиці села, накривали на землі скатертину, веселилися, співали і водили хороводи. Цей народний обряд покликаний виявляти шану і повагу до землі.
На день Святого Духа потрібно змивати з себе гріхи колодязною водою, обмиватися ж у водоймах не можна було (до речі, купатися у відкритих водоймах не можна на Трійцю і три дні після неї, а значить, і в Духів день).
У цей день прийнято було приносити додому з церкви, освячені березові гілочки, які ставили в ньому, для захисту від злих сил. Коли березові гілочки висихали, їх зберігали в затишному куточку.
Так само в цей день людьми було прийнято поклонятися землі, деяким з них вона відкривала свої таємниці. Робилося це так – після вечірньої молитви вони припадали до землі вухом і прислухалися, не відкриє вона їм свої таємниці.
Насамкінець – що можна, чого не можна робити в Святій Духів День, ніяк не може вплинути на народну прикмету, пов’язану з погодою. Тому прийнято вважати – яка погода буде в цей церковний день, таким буде і все літо.
Дізнайтеся, як легко і дешево захистити своє авто від обмерзання за допомогою одного незвичайного інгредієнта,…
Не дозволь вогкості зіпсувати твоє улюблене взуття! Дізнайся, як захистити його за допомогою підручних засобів…
24 листопада: день святої великомучениці Катерини 24 листопада православні християни вшановують святу великомученицю Катерину, яка…
Як номер будинку впливає на життя людини Кожен будинок має свою унікальну енергетику, яка може…
Виття для собак — це спосіб спілкування та вираження емоцій. У дикій природі вовки використовують…
Дізнайтеся, як приготувати соковиту курку в духовці за допомогою простих кулінарних хитрощів. Соковита курка в…