23 травня у народі святкували День святого апостола Симона Зілота, цей день називали ще “Симонове зело”, “Симонове зило”
У цей день відзначається пам’ять Симона Кананіта (Зілота) – одного з учнів Ісуса Христа. Згідно з переказами, він проповідував в Юдеї, Єгипті та Лівії. Також є відомості про те, що апостол Симон побував і в Британії. Симон канонів прийняв мученицьку кончину на Чорноморському узбережжі Кавказу, передає Depo.ua.
Традиції Дня Симона 23 травня
У цей день жінки йшли до лісу збирати зілля, яке, вважається, отримує від Симона цілющу силу у лікуванні будь-які хвороби.
Рвати таке зілля потрібно було так: підійшовши до рослини, стати до схід сонця, перехреститися з молитвою, повернутися на захід і вирвати рослину зі словами:
Мати Божа ходила,
Зілля родила,
Відром поливала –
Нам на поміч давала!
Окрім трав, рвали ще й коріння рослин. Опісля засушували і вживали від різних хвороб: робили ванни, настої для пиття, давали жувати корінь і листя.
Після того, як нарвали усілякого зіллячка, баби й молодиці йшли святкувати. Наготують ще зранку вдома млинців, печеної риби, вареників, сала, принесуть усе до лісу, сядуть на галявині та п’ють по чарці – “пирскають зілля, щоб воно мало силу”. Був ще звичай бити тарілки, щоб порожніми додому не нести!
На Полтавщині жінки, котрі зналися на травах, на Симона збирали зілля голими: “як нарвеш в одежі – не буде помагати від всякої хвороби”
Також було прийнято у цей день в’язати свіжі віники та шукати скарб.
Що не можна робити на Симона 23 травня
День пам’яті святого Симона в народному календарі збігся з більш древнім святом – Днем народження Матінки Сирої Землі. Наші предки дивилися на землю з великим благоговінням – як на годувальницю всього людства. В день іменин до неї ставилися з максимальним повагою.
Селяни не бралися ні за плуг, ні за борону, ні в якому разі не вбивали в землю кілки і не копали ями, щоб не порушувати її спокій.
А ось пройти по землі босими ногами дуже навіть віталося – говорили, що земля може поділитися своєю силою з людиною.
Як швидко та безкоштовно очистити чайник від накипу Накип у чайнику — це поширена проблема,…
Основні правила приготування тіста для ідеальної випічки Господині знають безліч способів приготування тіста, але дотримання…
Чому не варто закривати фонові програми для економії заряду акумулятора Багато користувачів вважають, що закриття…
Як відбілити тюль: ефективні методи для різних матеріалів Тюль є важливим елементом інтер’єру, але з…
Багато жінок до 35 років залишаються самі. Чому так відбувається? Відповідь може тебе здивувати. Читай…
Як швидко та правильно зварити буряк: корисні хитрощі Зазвичай варіння буряка займає близько 2 годин,…