Двічі на рік християни відзначають день Архангела Гавриїла. Перше свято випадає на 8 квітня і йде відразу поле Благовіщення, а друге на – 26 липня. Це свято пов’язане з освяченням храму, спорудженого в Константинополі в честь Архангела. Джерело
У народі свято має декілька найменувань: День Гаврила Літнього, Гаврилов день, Гавриїл і інші. Раніше в цей день кипіли польові роботи, збирали врожай.
Архангела Гавриїла в священному писанні називають вісником Бога. Саме він розповів Діві Марії про швидке народження Ісуса Христа. Також він був натхненником пророків Мойсея і Данила. Архангел також захищав сім’ю Ісуса. Саме він повідомив про намір Ірода вбити всіх немовлят і велів бігти Богородиці з сином. Перед розп’яттям Христа він являвся йому, щоб зміцнити дух. Також Гавриїл приніс звістку про воскресіння Сина Божого жінкам, що йшли до його тіла.
Собор Архангела Гавриїла що можна робити в цей день
Напередодні свята 25 липня з п’ятої години вечора проходить всенічне бдіння, а 26 липня з восьмої години ранку – святкова Божественна літургія.
У свято Собору Архангела Гавриїла церква рекомендує приєднатися до молитви великому Ангелу. Віруючі просять у нього позбавлення від втоми і сил для збору врожаю. Також моляться Діві Марії.
26 липня в полях велися роботи зі збору врожаю. Люди прибирали хліб і заготовляли сіно. Так як від вологості сіно гниє, та урожай збирати стає неможливо, люди молилися про суху та теплу погоду.
На Гавриїла також заговорювали дитячий переляк, щоб той ніколи не повертався. Не можна було в цей день обливатися холодною водою до полудня, щоб не потонути в річці або озері.
Народні прикмети цього дня
Існує ряд прикмет, що визначають майбутню погоду. Наприклад, якщо при ясному дні хмари темнішають – бути негоді. Темні хмари стали світліші – негода обійде стороною. Також через погодні умови на Гавриїла передбачали якою буде осінь або зима.
Суха погода говорить про суху осінь, а ось якщо в цей день ллє дощ – буде рання та холодна зима. Дивилися і на поведінку птахів. Коли граки збивалися в стаі – це пророкувало ранню осінь, а якщо ластівки низько летять – затяжну.
Дізнайтеся, як приготувати соковиту курку в духовці за допомогою простих кулінарних хитрощів. Соковита курка в…
Слимаки — це часта проблема для дачників, адже вони завдають значної шкоди рослинам, пошкоджуючи листя,…
Багато хто вважає, що килими на стінах вішали лише заради краси, але це не зовсім…
Орхідеї мають різноманітні форми, кольори й аромати, але взимку ці рослини потребують особливого догляду. У…
Вода – невидимий, але незамінний елемент для курей-несучок Для успішного вирощування курей-несучок важливі всі аспекти…
Ніжна печінка на вечерю за 3 хвилини Ця страва стане ідеальним вибором для швидкої та…