13 лютого, православні християни вшановують пам’ять мучениці Фотинії. За перекладом Фотинія – це Софія. Також, в цей день вшановують пам’ять Мартиніана та Зою. Мартиніан був відлюдником та жив у пустелі поряд з палестинським містом Кесарія. Протягом 12 років жив в безмовності, за що отримав дар зцілення. Однак, диявол постійно намагався спокусити святого, посилаючи до нього жінок легкої поведінки. Так до нього прийшли Фотинія та Зоя. Мартиніан показав жінкам інше життя, направивши їх на шлях істинний. Кожна з них покаялася та прийняла християнство.
Традиції в цей день.
Сьогодні влаштовується генеральне прибирання. Однак, потрібно стежити за водою, бо пролити її на себе – до пліток з боку заздрісників. Не сваріться ні з ким сьогодні – інакше можна стати ворогами на все життя. Не вирішуйте ніяких фінансових справ, щоб потім в боржниках не ходити. Також, не потрібно підіймати кошти, які знайшли на вулиці – до неприємностей та бід.
13 лютого – це поминальний день. Тому, варто сходити сьогодні в церкву, помолитися та поставити свічки за упокій покійних рідних. Після цього слід сходити на цвинтар, почистити від снігу могилки та залишити частування.
Вдома слід приготувати поминальний обід та запросити родичів, щоб згадати кожного, хто вже залишив цей світ. Вечері вийдіть надвір та подивіться в зоряне небо. Якщо зірки сяють яскраво – значить родичі отримали частування та дякують за згадку про них. Тихенько назвіть кожне ім’я та розкажіть про турботи та проблеми, що спіткали. Вони обов’язково дадуть пораду уві сні або надішлють знамення.
Щоб зняти з себе пристріт або псування, потрібно звернутися за допомогою до зоряного неба. Візьміть натільну річ, вийдіть опівночі в поле, подивіться на небо та прочитайте замовляння. Тричі перехрестіться та йдіть додому, не обертаючись.
Також, сьогодні можна поліпшити зір. Опівночі вийдіть надвір, підійміть очі в небо, руки до зірок та попросіть їх сяяти яскравіше. Після цього потріть руками очі та йдіть додому, не дивлячись на небо.
Народні прикмети в цей день.
Собаки качаються по землі – до вітряної погоди, зарилася в сніг носом – заморозків.
Як правильно зберегти кріп на зиму Кріп швидко втрачає аромат і колір, тому правильна заморозка…
Як боротися з капустянкою на городі: поради садівникам Капустянка (вовчок) — один із найнебезпечніших шкідників…
Місячний посівний календар на липень 2025: що сіяти та садити У липні город потребує догляду,…
Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа Черешня — не тільки смачна,…
Досвідчені кухарі під час варіння яєць навмисне додають в воду сіль, харчовий оцет або соду.…
Щоб помідори й перець дали великий урожай: чим їх варто обприскувати У період активного росту…