16 серпня, православний світ відзначає Горіховий Спас.
За легендою, правитель Едеси тяжко хворів, тому вирішив звернутися до Ісуса за допомогою. Ісус сказав йому взяти полотняний рушник та чисту воду. Він вмився, обтерся рушником й на ньому з’явився образ Спасителя. Щойно він торкнувся рушника, одразу одужав.
Згодом імператор Костянтин Багрянородний віддав наказ викупити полотняний рушник в Едеського царя. Так рушник потрапив в Константинополь. Саме тому свято отримало назву Спас на полотні. Також, його називають горіховим.
Традиції в цей день.
Останні дні літа присвячені посіву хліба, через що свято отримало назву Хлібний Спас та спожинки.
Жінки в цей день вранці замішують тісто з борошна нового врожаю та печуть пироги з короваями. Страшним гріхом в цей день буде викинути хліб, а ще гірше – затоптати ногами хлібні крихти.
На свято не забороняється сільськогосподарська праця. Навпаки, сьогодні потрібно добре попрацювати.
За повір’ям, лінощі принесуть в наступному році голод та 33 нещастя.
16 серпня люди заготовляють банні віники з ліщини. Її гілки потрібно сушити окремо від інших дерев. Горіховий віник має цілющу силу.
В цей день проводять обряди на успіх. В давнину люди дуже шанобливо ставитися до горіхів, адже вони є символом багатства та достатку. Тому, в лісі всі шукали гілочку, на якій буде 2-3 горішка.
Талісман з горіху.
За повір’ям, хто сьогодні відшукає гілку з двома або трьома горішками, той проживе весь рік в достатку. Однак, при цьому потрібно обов’язково помолитися. Також, горіховий талісман завжди потрібно носити з собою. Горіхи не повинні бути гнилими, бо це потрібно обов’язково перевірити, інакше чекайте неприємностей. Від червивих горіхів слід одразу позбутися, бо вони є передвісниками біди.
Гарною прикметою вважається, якщо під час збору один горіх впаде з дерева та вдарить по голові. Це принесе приємну новину про багатство.
Ритуал з зернами.
Якщо не знайшли сьогодні щасливих горіхів, то можна провести інший ритуал на залучення достатку. В ліву руку візьміть жменю зерна та покладіть в невеликий шматочок тканини. Помоліться, зав’яжіть три вузла та сховайте. На четвертий день перемеліть зерна та спечіть з них хлібець, який потрібно з’їсти самостійно.
Народні прикмети в цей день.
Гроза – до теплої погоди у вересні.
Журавлі відлітають у вирій – вже на Покрову прийдуть перші заморозки.
Режим польоту: як ця функція може бути корисною у повсякденному житті? У сучасному світі, де…
Рецепт фруктового торта без випічки Фруктовий торт – це яскравий, святковий та неймовірно смачний десерт,…
Чому натільний хрестик змінює колір: причини та поради З давніх часів натільний хрестик вважається символом…
Як виростити лавр у домашніх умовах Лаврове дерево може стати не лише декоративною окрасою вашого…
Як видалити жирні та засалені плями з дивана: народні методи Диван – це довговічний предмет…
Як зберегти молоко свіжим довше Молоко має обмежений термін зберігання, проте існують прості способи уповільнити…