Щоб виростити щедрий та якісний врожай помідорів, досвідчені городники радять дотримуватися 5 важливих справ, які необхідно провести у червні місяці.
Підживлювати томати в червні потрібно розчином нітроамофоски. Щоб приготувати такий розчин, потрібно розвести 1 ч. л. добрива у 10-ти літровому відрі з водою. Знадобиться 1 л. розчину, щоб полити 1 томатний кущ. Через 7 днів процедуру слід повторити. При виснаженні ґрунту на городі або в теплиці та ослабленні рослин, потрібно використовувати цей розчин щонайменше 2 рази на 7-10 днів.
Пасинкування томатів слід проводити, коли відростки не будуть більші, ніж 4-5 см в довжину. Проводити перше пасинкування необхідно через 14 днів після посадки саджанців у відкритий або закритий ґрунт, а потім процедуру слід повторювати кожні 10-14 днів. Завдяки цьому, кущі томатів не будуть густими. Важливо, не можна виламувати пасинки повністю, обов’язково потрібно залишити пеньок заввишки 2 см.
Пасинкування обов’язково слід проводити високорослим томатам, щоб вони не розрослися та не перетворилися на маленькі дерева, які з великою вірогідністю не дадуть врожаю. Також, цей сорт томатів потрібно прищипувати, щоб призупинити зростання центрального стебла рослини.
Томати – це самозапильна культура. Однак, ті кущі, які ростуть в теплицях, де немає вітру, не можуть запилитися, їм необхідно допомогти. Потрібно просто струшувати квіткові кисті 2-3 рази на 7 днів. Краще робити це в теплий сухий день, щоб пилок з легкістю висипався з маточки на рильці. Потім, необхідно полити кущі томатів та замульчувати їх тирсою. Важливо проводити регулярне провітрювання теплиці – це сприятиме швидкому запиленню.
Щоб отримати рясний врожай соковитих та солодких томатів, необхідно їх обробити розчином борної кислоти. Таку процедуру слід проводити під час цвітіння другої та третьої квіткових кистей. Для приготування, потрібно розчинити 10 г. порошку борної кислоти у 10 л. води. Отриманим розчином слід обробляти кущі 2 рази на протязі 10 днів.
Проводити перше підгортання кущів потрібно вологою землею тільки тоді, коли на стеблах томатів, які розташовані біля ґрунту, є пухирці. Повторне підгортання ґрунтом томатних кущів слід проводити, коли стебла біля основи змінили забарвлення із зеленого на синюватий.
Як правильно зберегти кріп на зиму Кріп швидко втрачає аромат і колір, тому правильна заморозка…
Як боротися з капустянкою на городі: поради садівникам Капустянка (вовчок) — один із найнебезпечніших шкідників…
Місячний посівний календар на липень 2025: що сіяти та садити У липні город потребує догляду,…
Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа Черешня — не тільки смачна,…
Досвідчені кухарі під час варіння яєць навмисне додають в воду сіль, харчовий оцет або соду.…
Щоб помідори й перець дали великий урожай: чим їх варто обприскувати У період активного росту…