Є багато способів позбавлення від такого шкідника, як колорадський жук. З його нашестям не може впоратися людство планети Земля до сих пір, бо вони настільки витривалі, що можуть миттєво пристосовуватися до будь-якого клімату та до дій нових хімічних засобів. На зимівлю вони ховаються у землю, а навесні з’являються на картопляній ділянці та на інших рослинах з родини пасльонових.
Пропонуємо дізнатися, які методи допоможуть знищити цього жука.
Спробуйте виростити таку картоплю, яка відносно стійка до колорадського жука. Це такі сорти як Каменський, Ранок ранній та Брянський надійний. Вони мають більш жорсткі волоски, дрібно опушені на листках, від цього стають щільними, що зашкоджує шкідникам харчуватися. Натомість, листки у рослини сильно відігнуте, що може створювати незручність самкам при відкладенні яєць.
Ручний збір.
Цей найпростіший метод, який використовують при невеликій площі картоплі. При ручному способі, потрібно оглядати рослини постійно, збирати жуків та знищувати яйцекладки разом з листям й жуками. Це щоденна виснажлива робота, яка вимагає постійно знаходитися на городі.
Природні вороги колорадського жука.
Цей шкідник не переносить ароматів білої конюшини, гірчиці та ялівцю. Тимчасово, для захисту посівів від жука, розкладіть між кущами свіжу траву чистотілу.
Також, колорадських жуків можуть з’їдати сонечко, жаба, шпак, ворона, фазан чи індичка. Однак, разом зі шкідниками вони можуть винищити ягідні та інші посадки.
Прості народні засоби проти колорадського жука.
Це може бути обробка картоплі відваром цибулі з часником, полину з перцем чи настоєм мила з попелом та укриття землі мульчею з березової або соснової тирси.
Хімічні засоби пролонгованої дії.
Коли вичерпані всі недосконалі засоби боротьби з колорадським жуком, настає черга обирати хімічні препарати промислового виробництва нового покоління. Які можуть гарантувати досить тривалий термін дії, що дасть змогу надійно захистити пасльонові культури від колорадського жука на протязі усього сезону.
Таким препаратом тривалої дії є «Командор». Для цього проведіть лише 2 обробки. Першу обприскайте бульби картоплі перед посадкою в ґрунт, а другу перед самим цвітінням рослини. Його перевага, перед іншими подібними препаратами, полягають в тому, що він діє швидко 98 % жуків гине вже через 24 години після обприскування посадок, а дія його може зберігатися більше місяця. Окрім знищення колорадського жука, цей препарат бореться з картопляною корівкою та попелицями.
Якщо правильно підібрати схему захисту рослин від шкідливих комах, можна надійно зберегти свій врожай, а витрати на це будуть незначні.
Як легко очистити конфорки на газовій плиті Газові конфорки швидко забруднюються жиром і нагаром, але…
Голуби на підвіконні: народні прикмети та їх значення Голуби є частиною міського життя і майже…
Орхідеї — прекрасні, але досить вибагливі квіти, які потребують ретельного догляду. Одним із ключових аспектів…
Домашні пиріжки з яблуками: рецепт тепла і затишку Важко знайти когось, хто не згадував би…
До нас дійшло багато народних прикмет, пов’язаних із побутовими речами, зокрема зі столовим приладдям. Наприклад,…
Сансевієрія: як правильно пересадити "тещин язик" для здорового росту Сансевієрія, відома як "тещин язик", вважається…