Categories: Цікаве

6 грудня – день святого Миколая. Що можна та чого не варто робити кожному християнину

6 грудня православний світ відзначає день святителя Миколая. Народився він у місті Патара в Малій Азії в заможній християнській родині. З дитинства батьки виховували Миколу у вірі та сприяли здобуттю гарної освіти. Вже з ранніх років його життя супроводжували дива. За переказами, Микола зумів стати на ноги відразу після народження, а під час посту не вживав материнського молока. Зрілішим віком він присвятив себе вивченню Святого Письма, проводячи дні в храмі, а ночі – в молитвах. Він здійснив численні паломництва, а на Сільській горі вирішив жити усамітнено. Але голос із неба закликав його повернутися додому.

Єпископ Патарський спочатку надав йому сан читця, а пізніше – священника. Згодом Миколай став єпископом міста Мири в Лівії. Він пережив важкі часи гонінь на християн, під час яких його ув’язнили. Проте його віра лише зміцніла. Повернувшись до своєї парафії, він активно боровся з язичництвом та єресями.

Після смерті батьків святитель роздав свою спадщину бідним і вирішив жити у скромності. Миколай здійснив багато чудес. У молодості він воскресив моряка, який загинув на кораблі, а пізніше врятував іншого матроса. Завдяки цьому святого вважають покровителем мореплавців, які моляться до нього про порятунок у бурю.

Одного разу він допоміг трьом дівчатам, чиєму батькові загрожувала ганебна доля – він хотів продати їхню красу. Миколай тричі таємно приносив до їхнього будинку мішечки із золотом, рятуючи родину.

Ще одна його заслуга – порятунок трьох мешканців Мири, яких несправедливо засудили до страти. У вирішальний момент Миколай зупинив ката та викрив неправедні дії градоначальника.

Мощі святого виділяли миро, що привертало паломників. До нашого часу 65% мощів зберігаються у храмі в місті Барі.

Традиції святкування

Свято вперше почали відзначати в Німеччині, де придумали пригощати дітей солодощами. Згодом ця традиція поширилася і на школи, лікарні та інші заклади. В Україні діти в цей день знаходять подарунки під ялинкою, подушкою або в шкарпетці, але лише слухняні отримують дарунки.

Перед святом господині прибирають оселю, готують кутю та пісні страви, як-от пироги з грибами. У святковий ранок віряни йдуть до храму, ставлять свічки та моляться святому. Повернувшись додому, освячують оселю й худобу свяченою водою. Увечері влаштовують святки з піснями, танцями та катанням на санях.

Також прийнято ворожити: дівчата моляться про щасливе заміжжя й шиють новий одяг. Неслухняним дітям давали різки, але після обіцянки поводитися краще їх теж нагороджували гостинцями.

Святий Миколай завжди чує молитви й допомагає тим, хто звертається до нього з щирим серцем.

Recent Posts

Головна молитва до святого Миколая, яку промовляють 6 грудня і просять здоров’я для дітей

6 грудня: свято святого Миколая Чудотворця Цього дня православний світ відзначає велике свято на честь…

2 години ago

Що потрібно зробити чоловікам, та чого не можна робити жінкам – 5 грудня

5 грудня православні християни відзначають день святого Сави. Він народився у V столітті в Каппадокії…

8 години ago

Як відбілити шкарпетки за допомогою соди. Будуть білішого снігу

Білі шкарпетки знову будуть сяяти!  Дізнайся простий лайфхак, як повернути їм білосніжність за допомогою звичайної…

2 дні ago

5 способів використати картонні лотки для яєць вдома. Вони ще принесуть багато користі

Друге життя картонних лотків: 5 несподіваних ідей для їх використання Хто б міг подумати, що…

2 дні ago

Більше ніякої плісняви у ванній кімнаті. Дієвий спосіб позбутися цієї проблеми

Цвіль часто з'являється раптово, створюючи чимало неприємностей. Тому її потрібно видалити якнайшвидше. Зазвичай грибок утворюється…

2 дні ago

Що робити з листям на кімнатних рослинах, яке посохло. Господині на замітку

З настанням холодів листя кімнатних рослин може почати засихати. Основною причиною цього є недостатня вологість…

2 дні ago