Categories: Цікаве

7 червня – Іоанна Предтечі. Що треба зробити в цей день

У церкві 7 червня відзначається день пам’яті Іоанна (Івана) Предтечі або Іоанна Хрестителя. Саме Іван був найближчою людиною для Ісуса Христа з числа його учнів. Він зміг передбачити не лише прихід Спасителя за землю, але і його смерть в ім’я віри. Пізніше Іоанн сам хрестив Ісуса у водах Йордану.

Третє віднайдення чесної глави святого Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна сталося близько 850 року.

Під час заворушень у Константинополі через заслання святителя Іоанна Златоуста глава святого Іоанна Предтечі була віднесена до міста Емес.

Звідти, під час набігів сарацинів, вона була перенесена (близько 810-820 рр.) в Комани і там, в період іконоборчих гонінь, була схована в землі. Коли іконошанування було відновлене, патріарху Ігнатію під час нічної молитви було вказано у видінні місце, де схована глава святого Іоанна Предтечі.

Він сповістив про це імператора, який відправив посланців в Комани, і там глава була втретє віднайдена, у вказаному патріархом місці, близько 850 року.

Пізніше глава знову була перенесена до Константинополя і тут, 25 травня, покладена в придворній церкві, частина святої глави знаходиться на Афоні.

У пам’ять Третього віднайдення глави Хрестителя Господнього Іоанна святкування 25 травня.

День цей називають по-різному: Іван – медяної роси, Іоанн Предтеча, Іванів день

Саме з 7 червня починалися так звані медові роси, які, згідно з повір’ями, є дуже шкідливими.

За старих часів, коли не існувало дієвих засобів боротьби з шкідниками, борошнисті (медові, солодкі) роси ставали справжнім лихом для сільських жителів. Борошниста роса представляла собою солодкі виділення черв’яків і попелиці, які харчуються соками рослинності.

Казали: “Медова роса іржу відає, солодко стелиться та боляче виїдає”, “Випала медова роса – морова на худобину пішла”.

Боролися з цією напастю різними способами. Наприклад, проводили худобу через попелище від багаття. Але звичайну росу дуже шанували і навіть говорили: “Без роси і трава не росте”.



7 червня старалися помолитися святому Іоанну Хрестителю, щоб попросити його вберегти городи від цієї напасті. Також у цей час висаджували капусту, починала зацвітати липа.

У цей час все ще можливі заморозки у грунті, а тому, рекомендують вкривати на ніч всі рослини. Можна висаджувати зелені саджанці на укорінення, садити капусту

Народні прикмети на 7 червня

Рясна роса вранці – прикмета того, що буде сонячний і теплий день. Якщо роси 7 червня, навпаки, немає, то після обіду, швидше за все, дощ буде

Багато квітів 7 червня на горобині – буде хороший урожай вівса

Горобина зацвіла пізно – осінь довгої буде

Скотина захворіла – борошниста роса напала

Роса випала 7 червня – буде хороший урожай льону і конопель

Земля сира до цього часу – прикмета того, що буде хороший урожай хліба, і навпаки.

Раніше вважалося, що з цього дня на рослинах з’являються «медові роси» — солодкі виділення попелиць та черв’яків, які живляться соками рослин. Про них говорили: «Медова роса ржавами відає, солодко стелиться, так боляче виїдає». Вважалося, що такі «роси» заподіюють шкоду і дітям, і худобі, і рослинам. «Випала медова роса — морова на худобу пішла», — казали в народі. З мором худоби боролися різними способами — наприклад, змушували худобу проходити через згарище від багаття.

Побутує хибна думка, що медяна і борошнистої роси одне і те ж грибкове захворювання. Насправді ж медова роса виділяється листям рослин внаслідок раптових перепадів вологості і температури за короткий період. Побороти її нелегко, не допомагають навіть такі перевірені «помічники», як мідний купорос, зола і молочна сироватка. Борошниста роса – результат виділень різних комах-шкідників, до яких налипнули лусочки і шкурки попелиці. З цим видом роси впоратися легше, провівши своєчасну профілактичну обробку.

У північних районах  з цього дня дня починали висівати пізні ярові хліба.

Травники виходили на збір лікарських трав. Звертали увагу і на горобину. Якщо 7 червня на ній було багато цвіту, то це обіцяло хороший врожай вівса. Якщо ж горобина до цього дня тільки починала зацвітати, то осінь обіцяла бути довгою і дощовою. Якщо ж рано вранці випадала рясна роса (звичайна, не медова), то це віщувало урожайний рік. Джерело


Recent Posts

Що має бути завжди в курнику, щоб кури гарно неслися. Поради мудрих господарів

Вода – невидимий, але незамінний елемент для курей-несучок Для успішного вирощування курей-несучок важливі всі аспекти…

23 години ago

Печінка, яку хоч губами їж. А все завдяки цьому гарному рецепту

Ніжна печінка на вечерю за 3 хвилини Ця страва стане ідеальним вибором для швидкої та…

23 години ago

Швидкий та легкий спосіб почистити конфорки газової плити від нагару та жиру

Решітка та конфорки кухонної плити часто накопичують жир і бруд, що ускладнює їх очищення. Якщо…

23 години ago

В тяжкі хвилини свого життя промовляйте цю особливу молитву до Матінки Божої, і просіть допомоги

У важкі моменти життя звертайтеся з цією щирою молитвою до Пресвятої Богородиці, просячи її допомоги.…

23 години ago

Що робити з огірками, в яких помутнів розсіл: їсти, чи краще викинути?

Господиням, які присвячують чимало часу заготівлі продуктів на зиму, буде прикро побачити, що розсіл у…

23 години ago

Ароматне та ніжне сало в банці. Як правильно його засолити

Хочеш приготувати смачне сало в домашніх умовах? У нас є перевірений рецепт соління в банці…

2 дні ago