7 лютого в православ’ї день пам’яті святителя Григорія Богослова. За народним календарем дата отримала назву Григор’їв день, Григорій-весновказівник.
Хто такий святий Григорій?
Проживав Григорій в IV столітті. У нього ще були сестра Горгонія і брат Кесарій. Вся сім’я, включаючи батьків, шанується в лику святих.
В історії християнства Григорій був видатною особистістю, мислителем і церковним діячем. Він отримав чудову освіту. Чимало сил поклав для викорінення язичництва, своїми поетичними і глибокими проповідями багатьох людей звернув в істинну віру Христову.
Обряди й традиції цього дня
З давніх часів дійшли до нас декілька заборон на Григор’їв день, яких треба дотримуватися і сьогодні:
Не можна підстригати волосся і нігті, це призведе до дрібних проблем. Краще почекати до завтра.
Суворо забороняється плювати собі під ноги, всі дороги і шляхи на найближчий рік виявляться невдалими.
Намагайтеся сьогодні не розсипати сіль, інакше конфлікту з близькою людиною не уникнути.
А ось для вирішення грошових і торговельних питань 7 лютого вдалий день.
Щоб справи у торговців складалися благополучно, треба під прилавок покласти заговорений шматочок цукру, надійно ховаючи від сторонніх очей.
Якщо в Григор’їв день випадково пролили молоко, не засмучуйтеся, сьогодні це хороший знак, що обіцяє в найближчі дні велику радість.
Сьогодні обов’язково зробіть добру справу
7 лютого прийнято творити добрі справи і згадувати про добро, яке зробили для вас інші люди. Побутувало повір’я: чим більше сьогодні хорошого зробиш, тим з більшим добром у нову весну ввійдеш.
Про хорош і добрі вчинки, зроблені в цей день, не можна нікому розповідати, адже творити їх треба заради власної душі, а не для показухи.
Вірили, що Бог все бачить, і колись обов’язково віддячить по заслугам. А хвалитися перед людьми зробленим добром – це гріх, до того ж можна самому себе наврочити і накликати на сім’ю нещастя.
Найпростіші добрі справи, які можна зробити вже сьогодні:
1. Перегляньте свої шафи, напевно знайдуться речі, які вам вже давно не потрібні, а когось порадують і зігріють. Зберіть їх і передайте в дитячі будинки або волонтерам, які здійснюють збір речей для постраждалих під час стихійних лих, аварій.
2. Якщо у вас є дача або город, на якому збираєте хороший урожай зелені, овочів, фруктів, поділіться надлишком з сусідами, друзями, колегами по роботі.
3. Не скупіться на позитивні відгуки. Якщо вам подобається якийсь ресторан, клуб, магазин, напишіть про заклад кілька приємних слів. Багато часу це не забере, а працюючим там людям буде дуже приємно.
4. Не викидайте кісточки і шматочки хліба, що залишилися після обіду. Не полінуйтеся піти на вулицю і нагодувати бездомних тварин.
5. Якщо ви в чомусь професіонал (захоплюєтеся фотографією, кулінарією, комп’ютерними іграми), поділіться своїми знаннями з друзями або колегами, допоможіть їм розібратися.
6. Поступайтеся місцем в громадському транспорті.
7. Спечіть пиріг і почастуйте колег, просто так, без приводу, для гарного настрою.
8. Якщо ви стоїте на касі в супермаркеті з повним кошиком товарів, а ззаду людина з однією пляшкою води або булкою хліба, пропустіть її вперед.
9. Здайте кров. Це не просто добра, це велика справа, тим самим ви врятуєте чиєсь життя.
Народні прикмети
У Григор’їв день судили про майбутню погоду зі співу птахів. Якщо з ранку співають синички, чекати сильних морозів. Дружно цвірінькають горобці – до швидкої відлиги.
Якщо сороки розташувалися на нижніх гілках дерев, значить, найближчим часом підніметься сильний і поривчастий вітер. Ukr.Media.
Як швидко та ефективно очистити деко після запікання Залишки їжі та жиру на деко можуть…
Рідкий чи сухий пральний порошок: що обрати? Кожна господиня має свої вподобання у виборі засобу…
Взимку кімнатні рослини потребують особливого догляду, оскільки короткі дні, знижена температура та сухе повітря через…
Як очистити пательню за допомогою господарського мила Господарське мило може стати вашим помічником у боротьбі…
Як використати бананову шкірку: 5 корисних ідей Бананова шкірка – це не просто відходи, а…
Як врятувати холодець, якщо він не застигає Холодець – традиційна страва зимових свят, але іноді…