Categories: Цікаве

7 січня – Різдво Христове: головні заборони та традиції, про які не слід забувати

7 січня, православний світ відзначає Різдво Христове. Християни в 2-4 століттях починали святкування 6 січня, коли воно називалося Богоявленням. З 4 століття свято перенесли на 25 грудня. Коли Юліанський календар перейшов на Григоріанський, Різдво стали святкувати 7 січня.

В радянські часи влада скасувала Різдво та переслідувала тих, хто продовжував шанувати традиції. В основному цими людьми були патріархи та деякі селяни. В 90-х роках традиції відносно Різдва почали повертатися. Перед Різдвом християни дотримуються посту, що триває протягом 40 днів. В цей час забороняється вживання м’яса, потрібно читати молитви та бути милосердними.

Вечеря розпочинається, коли на небі з’явиться перша Вифлеємська зірка. Коли вечеря закінчилася, християни йдуть в церкву на святкове богослужіння.

За традицією, ввечері хрещеники йдуть в гості до своїх хрещених батьків та несуть їм кутю, а ті в свою чергу дають натомість частування й подарунки.

Селяни збираються до купи та вирушають колядувати. Вони наряджаються в народні костюми та ходять по домівках зі співами. Господарі натомість пригощають їх солодощами або дають гроші.

Наступного дня люди йдуть в гості до друзів та родичей, щоб привітати зі святом.

Різдвяні страви.

На стіл ставлять 12 пісних страв, по одній на кожного з апостолів Ісуса Христа. В середині столу стоїть кутя. Її готують з пшеничної або рисової крупи, додають мак, курагу, горіхи чи родзинки. Також, на столі повинен бути узвар з сухофруктів. На Різдво закінчується піст та можна починати вживати м’ясні страви.

Різдвяні прикраси.

Люди прикрашають свої будинки та вулиці гірляндами, іграшками й ставлять ялинку. Церкви, також, прикрашають декоративними елементами, які вказують на момент, коли на світ з’явився Син Божий.




В деяких містах люди кладуть на стіл нову скатертину, під якою повинно бути сіно, що символізує ясла. По кутах столу розкладають монети та зубчики часнику, що є символом здоров’я й щастя.

Ритуали на Різдво.

Щоночі, починаючи з 6 по 19 січня люди проводять обряди ворожіння, щоб зазирнути в майбутнє. Молодиці ворожать на судженого. Найпопулярнішим способом є дзеркала та розплавлена свічка.

На Різдво забороняється прати, шити, в’язати, прибирати, полювати та лихословити. Не можна вступати в конфлікти, інакше суперечки переслідуватимуть протягом року.

Recent Posts

Ефективний засіб, який без зайвих зусиль очистить вашу газову плиту від застарілого жиру та нагару

Як позбутися нагару: ефективні методи очищення Нагар, що утворюється на кухонному приладді, є результатом накопичення…

2 години ago

Більше не значить краще: Багато господинь не знають скільки сипати порошку

Чи варто додавати багато порошку в пральну машину? Багато людей помилково вважають, що чим більше…

2 години ago

Чому сохнуть листя в орхідеї, та як з цим боротися

Як правильно доглядати за орхідеєю: поради для здорових і красивих квітів Орхідея – це витончена…

2 години ago

Що мати гарну розсаду в цьому році, підживлюйте її цим добривом

Щоб забезпечити гарний врожай, необхідно приділити увагу вирощуванню здорової та міцної розсади. Якщо паростки виглядають…

2 години ago

Що потрібно зробити на новий рік усім господарям, щоб весь наступний рік у домі був мир та злагода

Новий рік завжди приносить із собою магію традицій, що символізують надію на краще майбутнє. Деякі…

2 дні ago

Усім хто носить обручку варто знати, як правильно з нею поводитися

Обручка: значення, прикмети та причини носіння чи знімання Обручка — це не лише символ подружнього…

2 дні ago