Поряд з надокучливими плодовими мухами поширеною проблемою у квіткових горщиках є цвіль.
Вона найчастіше з’являється в умовах високої вологості, тому необхідно вжити певних заходів для її усунення, інакше квіти захворіють та загинуть.
Пропонуємо дізнатися про кілька способів боротьби з цвіллю у квіткових горщиках й кілька лайфхаків з використанням кориці та часнику.
Цвіль поширюється спорами, тому поверхневий шар ґрунту буде заражений. Увесь верх із характерним покриттям потрібно зняти, а потім додати високоякісну ґрунтову суміш. Використовувати садову землю не можна, оскільки в ній можуть міститися патогенні мікроорганізми, що сприяють розвитку цвілі.
У квітковому горщику, обов’язково, мають бути дренажні отвори, через які виходитиме зайва рідина. Це дозволяє воді не накопичуватися на дні горщика, створюючи вологе середовище й сприяючи розвитку цвілі.
Надмірний полив підвищує вологість в горщику, що є ідеальною умовою для розвитку цвілі. Поливати квіти потрібно при пересиханні поверхневого шару ґрунту. Також, не можна залишати горщики з квітами у стоячій воді.
Відмерлі рослинні залишки сприяють росту цвілі. Тому, їх потрібно регулярно видаляти та прибирати з поверхні ґрунту у горщику.
Правильна відстань між рослинами покращує циркуляцію повітря та запобігає утворенню цвілі. Тому, рослини необхідно періодично обрізати та проріджувати, щоб забезпечити потрібну відстань.
Велика кількість мульчі в горщиках може спричинити затримку вологи та створити умови, сприятливі для розвитку цвілі.
Якщо цвіль важко побороти, доведеться застосовувати спеціальні фунгіциди, призначені для кімнатних рослин. У цьому випадку необхідно ретельно дотримуватися інструкцій виробника.
Існує безліч народних способів боротьби з пліснявою в горщиках, але найбільш ефективний – це використання часнику, бо він є природним фунгіцидом.
Для знищення цвілі потрібно встромити у заражений ґрунт кілька очищених та розрізаних навпіл зубчиків часнику. Результат не змусить довго чекати.
Кориця, також, довела свою ефективність. Для запобігання появи цвілі необхідно закласти у ґрунт кілька паличок або якщо є порошок кориці, тоді можна посипати ним ґрунт у квітковому горщику.
Як правильно зберегти кріп на зиму Кріп швидко втрачає аромат і колір, тому правильна заморозка…
Як боротися з капустянкою на городі: поради садівникам Капустянка (вовчок) — один із найнебезпечніших шкідників…
Місячний посівний календар на липень 2025: що сіяти та садити У липні город потребує догляду,…
Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа Черешня — не тільки смачна,…
Досвідчені кухарі під час варіння яєць навмисне додають в воду сіль, харчовий оцет або соду.…
Щоб помідори й перець дали великий урожай: чим їх варто обприскувати У період активного росту…