Баклажани однаково добре ростуть як у відкритому ґрунті так і в теплицях.
Посів насіння баклажанів на розсаду у теплиці.
У теплицях в кінці лютого починають сіяти насіння баклажанів.
Спочатку насіння сіють в підготовлену ґрунтосуміш:
Глибина посіву 1-1,5 см, відстань 2-3 см. Якщо є в наявності одноразові пластикові стакани чи торф’яні таблетки, то краще садити насіння в них. Насіння швидко проростає при температурі +25..+30°. Для того, щоб створити такі умови, ящики закривають зверху поліетиленовою плівкою чи агроволокном.
Ґрунт регулярно поливають та стежать, щоб він був вологим.
При перших сходах, ящики з сіянцями виставляють на світлі місця та захищають від прямого сонячного проміння.
У вечірні часи проводять додаткове підсвічування за допомогою спеціальних ламп. Після того як на сіянцях з’являться перші справжні листочки, проводять пікіровку.
Висаджувати рослини у теплицю чи парники потрібно 50-70 денну, висота розсади повинна бути 20-25 см.
Правила висадки розсади баклажанів у теплиці.
Землю готують восени: перекопують, проливають та дезінфікують. Для цього проводять наступні операції:
Висадку розсади баклажанів у теплиці проводять на відстані 30-40 см між рослинами та 60-70 см по міжряддя, виходить 6 стебел на 1 кв. м.
Напередодні потрібно пролити ґрунт розчиненою у воді марганцівкою. Після висадки розсади землю навкруги, бажано, замульчувати.
Догляд та формовка стебел баклажанів у теплиці.
Дорослі рослини потрібно підв’язати на шпалеру, а на висоті 25-30 см прищипнути верхівку та прибрати пасинки. Але зайві травми можуть не дуже добре відзначитись на здоров’ї рослини. Головне вчасно прибирати деформовані, пожовклі плоди та листя на стеблах.
Правила та застереження при поливі баклажан у теплиці.
Тепличні баклажани дуже добре реагують на регулярне зволоження. Але коренева система їх дуже чутлива, тому зайва волога може тільки нашкодити.
Притримуйтесь такого графіку поливу: коли прохолодно – один раз на 7 днів, у спеку – кожен другий день, у період зав’язі та достигання овочів – збільшують удвічі. Щоб волога не швидко випаровувалась, замульчуйте грядки будь-яким матеріалом.
Розпушування та обгортання баклажанів у теплиці.
Після кожного наступного поливу чи підживлення, потрібно розпушити та обгорнути землю навкруг рослин.
Температурний та світловий режим в теплиці.
Денна температура у теплиці повинна бути + 25..+30° C, а нічна + 16..+18°C. Баклажани не витримують різкого коливання температури й тривалих холодних ночей, рослина відразу починає позбавлятись цвіту та зав’язі. Коли ж недостатньо освітлена теплиця, баклажани перестають рости або суттєво затримуються в рості та дають маленькі плоди.
Підживлення баклажанів у теплиці.
На протязі всього вегетаційного періоду тепличним баклажанам потрібно проводити підгодівлі не менше 3-4 раз. Через 14 днів після висадки розсади на постійне місце застосовують будь-яке комплексне добриво.
У період бутонізації баклажанів, бажано, підживити їх фосфорно-калійним добривом під кущ: у 10 літрах води розчиніть 1,5 ст. л. аміачної селітри, по 1 ч. л. розчину сульфату калію та суперфосфату.
При появі перших плодів, підгодуйте фосфорно-азотним добривом: у 10 літрах води розчиніть 1,5 ст. л. амофоски.
Також, в цей період дають розчин коров’ячого перегною, настій посліду пташиного та деревного попелу. Але перегодовані рослини починають «жирувати», нарощуючи зелену масу замість врожаю.
Перед тим як достигнуть овочі, підгодуйте рослини живильним розчином: у 10 літрах води розчиніть по 1 ст. л. калійної солі та суперфосфату.
Збирання дозрілих баклажанів у теплиці.
Баклажани зазвичай розпочинають плодоношення з травня та до перших морозів. Збирати овочі потрібно часто, відрізають зрілі баклажани гострим секатором разом з плодоніжкою. В районі плода часто з’являються шипи, якими можна поранитись, тому зривати їх руками не потрібно.
Зрозуміти, що овочі стиглі можна візуально. Вони мають глянцевий яскравий блиск, при натисканні пальцями, слід, що утворився швидко зникає. Якщо слідів не утворюється – це означає, що вони ще не стиглі, а перестиглі це коли слід залишається. Перестиглі баклажани накопичують отруйний алкалоїд — соланін, від якого можна отруїтися. Достиглі овочі зберігають на протязі 2-3 тижнів у холодному місці чи холодильнику.
Щоб виростити баклажани у теплиці, потрібно лише бажання та наполегливість, а поради, якими можна скористатися, допоможуть вам у цьому.
Багато жінок до 35 років залишаються самі. Чому так відбувається? Відповідь може тебе здивувати. Читай…
Як швидко та правильно зварити буряк: корисні хитрощі Зазвичай варіння буряка займає близько 2 годин,…
Посів розсади у грудні: як підготуватися до раннього вирощування Уже в грудні можна починати вирощувати…
Швидкі способи заточити ніж без спеціального обладнання Не завжди вдома чи під час подорожі є…
Як швидко та ефективно очистити деко після запікання Залишки їжі та жиру на деко можуть…
Рідкий чи сухий пральний порошок: що обрати? Кожна господиня має свої вподобання у виборі засобу…