Categories: Поради

Часник виростить з розміром як кулак. Три головні етапи підгодівлі

Навесні одними з перших на грядках є сходи озимого часнику. А значить, час приступати до підгодівлі та розпушування. Розглянемо повний цикл підживлення озимого часнику – на весь сезон.

ПЕРШЕ підживлення

Як тільки з’являться сходи часнику, його потрібно підгодувати азотними добривами – для гарного зростання. У цей період найкраще використовувати аміачну селітру. Справа в тому, що позитивні температури ще невисокі, і в таких умовах інші азотні добрива не завжди добре засвоюються. Тому найкраще застосовувати у цей період саме аміачну селітру. Її можна використовувати у сухому вигляді або приготувати водяний розчин.

– Норма внесення у сухому вигляді: 30-40 г селітри на 1 кв. м. Якщо грунт сухий, то перед внесенням добрива грядку обов’язково проливаємо водою, інакше коренева система рослин може постраждати, підгоріти при внесенні азотних добрив.

– Для приготування розчину: 30-40 г аміачної селітри на 10 л води. Готуємо розчин, переливаємо в лійку і поливаємо грядку з часником. Також, якщо ґрунт сухий, попередньо проливаємо його чистою водою.

! Зазначимо, що вода не тільки запобігає пошкодженню рослин, але й сприяє глибшому проникненню добрива в ґрунтові шари, тому рослини краще споживатимуть необхідні елементи живлення.

ДРУГЕ підживлення

Приблизно через 10-14 днів після першої проводимо друге підживлення часнику. Для цього використовуємо сульфат магнію. У цей період у часнику з’являється кілька листочків. Отже, необхідно посилити рослини харчуванням, особливо азотом і фосфором.

До складу добрива (сульфат магнію) входить 13% сірки та 17% магнію. Магній допомагає засвоєнню фосфору в холодному ґрунті, за рахунок чого починає активніше розвиватися коренева система часнику. А сірка допомагає засвоєнню азоту для хорошого наростання вегетативної маси. ! При внесенні сульфату магнію азот засвоюється вдвічі краще, ніж при внесенні азотних добрив.

Норма внесення сульфату магнію: 30-40 г на 1 кв. м.

Можна використовувати як водний розчин, так і добриво в сухому вигляді з обов’язковим закладенням у ґрунт.

Органічні добрива

Для тих, хто воліє не застосовувати мінеральні добрива, а віддає перевагу натуральним органічним, є інший спосіб підживлення – можна використовувати настій курячого посліду.

Приготування настою: 0,5 л курячого посліду на 10 л води. Послід заливаємо водою та наполягаємо 5-7 днів. Перед застосуванням настій обов’язково розбавляємо водою – одержуємо робочий розчин для поливу.

Приготування розчину: 1 частина настою на 20 частин води. Використовуємо для поливу рослин під корінь.

Настій курячого посліду – відмінна заміна на азотні добрива. У результаті покращується мікрофлора ґрунту, а рослини отримують необхідне харчування.

Третє підживлення

Третє, найважливіше підживлення проводимо приблизно через 3-4 тижні після другого підживлення, коли у часнику з’являється 7-8 листочків.

І тому використовуємо монокалийфосфат (монофосфат калію). У цей період рослинам часнику дуже важливо отримати в достатку фосфор та калій: для гарного розвитку кореневої системи, а також для утворення якісної цибулини. Монофосфат калію можна вносити як у сухому вигляді, і у вигляді розчину.

Сухе добриво: 30-40 г на 1 кв.

Розчин: 30–40 г на 10 л води.

У цей період можлива посушлива погода, а отже, перед таким підживленням потрібно попередньо пролити грунт водою.

Органічні добрива
Для прихильників органічного землеробства, для тих, хто не хоче використовувати будь-які хімічні мінеральні добрива, також є інший спосіб. Для підгодівлі знадобиться звичайна деревна зола. Найкраще її вносити у вигляді розчину.

Приготування зольного розчину: 1 скл. золи + 1 скл. 9% оцту на 10 л води. Отриманий зольний розчин використовуємо для поливу.

У золі багато різних мікроелементів, фосфор та калій, які необхідні часнику. Достатньо провести два підживлення зольним розчином, щоб рослини отримали необхідне харчування.

Таким чином, за весь сезон ми проводимо всього 3-4 підживлення часнику, і завдяки їм урожай буде завжди добрим!

Recent Posts

Швидкий спосіб прогнати мишей з дому. Біжать без оглядки

Як позбутися щурів і мишей взимку без шкоди Взимку гризуни шукають теплі місця з легким…

10 години ago

Головні помилки по догляду за спатифілумом, через які жовтіє та опадає листя

Як доглядати за спатифіллумом, щоб уникнути жовтіння листя Спатифіллум, відомий як "жіноче щастя", — ніжна…

10 години ago

Головні причини, чому не можна залишати зарядне в розетці. Ніколи не робіть так

Чому не варто залишати зарядний пристрій у розетці без телефону Залишати зарядку в розетці без…

10 години ago

Головні причини, чому мутніє розсіл в банці з огірками, та чи можна після цього їх їсти

Каламутний розсіл у банках з огірками: основні причини та як їх уникнути Каламутний розсіл у…

10 години ago

Розчин, який допоможе легко відчистити конфорки газової плити від нагару та жиру

Як легко очистити конфорки на газовій плиті Газові конфорки швидко забруднюються жиром і нагаром, але…

2 дні ago

Чому голуб заглядає у ваше вікно, та на що потрібно звернути увагу в першу чергу

Голуби на підвіконні: народні прикмети та їх значення Голуби є частиною міського життя і майже…

2 дні ago