Пропонуємо поради агрономів, як та чим правильно підгодовувати полуницю восени, щоб отримати багатий врожай й підвищити її морозостійкість. Також, чим не підгодовувати, щоб не знизити кількість врожаю наступного року.
Варіанти підгодівлі полуниці:
Обирайте правильні добрива із вмістом калію. Він допоможе полуниці у закладанні нирок, формуванні листків та нарощуванні кореневої системи. Також, калій допомагає зміцнити стінки клітинних мембран, робить листя щільним й жорстким, щоб воно та коренева система були стійкими до низьких температур. Цей мікроелемент робить ягоди щільними, міцними, важкими, солодкими та не дає їм стати м’якими.
Також, полуниці необхідний фосфор, який допомогах у закладці нирок та у зростанні міцної, потужної кореневої системи.
Роблячи висновок, можна сказати, що найважливішою підгодівлею для полуниці є добрива із вмістом калію та фосфору. Це може бути монофосфат калію, який мітить фосфор та калій 7 гр. на 10л. Джерелом калію є сульфат калію до 12 гр. на 10 л., калімагнезія, калімаг – калій та магній до 10-12 гр. на 10 л. Магній, також, відіграє важливу роль у підгодівлі, бо він допомагає засвоюватись калію.
Чим не варто підгодовувати полуницю.
Хлористий калій не варто використовувати, бо полуниця чутливо ставиться до вмісту хлору. Калієву селітру із вмістом азоту також не використовуйте, якщо не знаходитесь у теплому південному регіоні, де така підгодівля буде доречною.
Завдяки азоту збільшується вміст рідини, що робить листя соковитішими, ніжними, а взимку вони мають бути жорсткими та стійкими до морозів.
Також, небажано підгодовувати полуницю органікою.
У мульчі живуть шкідники, які зберуться у шарі перегною, щоб перезимувати. Тому, агрономи радять мульчувати полуницю по закінченню сокоруху, коли стою холодно, але ще немає снігу.
Для тих, хто любить «натуральні» добрива, агрономи радять відмовитись від кропив‘яного чаю та інших зелених добрив. Від підгодівлі дріжджами та всього, що є стимулятором вегетативного росту рослин.
Як позбутися щурів і мишей взимку без шкоди Взимку гризуни шукають теплі місця з легким…
Як доглядати за спатифіллумом, щоб уникнути жовтіння листя Спатифіллум, відомий як "жіноче щастя", — ніжна…
Чому не варто залишати зарядний пристрій у розетці без телефону Залишати зарядку в розетці без…
Каламутний розсіл у банках з огірками: основні причини та як їх уникнути Каламутний розсіл у…
Як легко очистити конфорки на газовій плиті Газові конфорки швидко забруднюються жиром і нагаром, але…
Голуби на підвіконні: народні прикмети та їх значення Голуби є частиною міського життя і майже…