Categories: Поради

Чим краще підживити капусту, для гарного зав’язування качанів

Слабенькі кущики та поганий ріст капусти – це головні причини браку поживних речовин. Звернувши увагу на листя, можна зрозуміти чого саме не вистачає.

Коричневі плями – нестача калію. Сухе та в’яле листя означає про дефіцит фосфору. Блідий вигляд капусти та нездатність зав’язувати качани, симптоми недоліку азотних добрив. Покращити здоров’я капусти та отримати гарний урожай допоможе вчасна підгодівля.

Добрива бувають:

  • хімічного походження;
  • біоекологічні;
  • народні.



Перевага натурального добрива – це безпечна та цілюща дія на рослину, добрий й якісний результат.

Йод. Він попереджає розвиток захворювань та відганяє шкідливих комах. Завдяки йому, капуста формує міцні та великі качани. Розчин йоду потрібно вносити під кущ та обробляти по листу.

Рецепт: розчиніть 1/2 ч. л. йоду у 10 літрах води та полийте під корінь рослину, а для обробки по листу – розведіть у 10 літрах води 50 крапель йоду.

Підживлювати капусту потрібно у вечірні часи, а перед тим рясно пролити грядки.

Дріжджі. Це безпечне та дуже дієве добриво, щоб качани зав’язувались щільні й великі. Живі дріжджі збільшують кількість хімічного та мінерального складу землі. Це дає можливість капусті накопичувати та засвоювати корисні речовини, швидко набирати велику вагу й ставати набагато міцнішою.



Рекомендація: розведіть три пачки сухих дріжджів у відрі води підігрітої до температури +17..+20 °C. Щоб розчин швидко почав бродити всипте 4 ст. л. цукру піску. Залиште для інтенсивного бродіння на 2-3 години у теплому місці. Підгодовуйте рослини тільки під кущ, витрачаючи один літр розчину на стебло. При внесенні цього цілющого розчину ґрунт повинен бути зволоженим.

Крейда. Цим засобом розкислюють ґрунт, після чого капуста добре росте, формує щільні та великі качани. Одну третину бочки наповніть посіченою зеленню, залийте по самі вінця водою й залиште на 4-5 дні настоюватись. Додайте склянку цього настою в готовий розчин крейди.



Ще крейда потрібна для осінньої й весняної підгодівлі. Додайте склянку подрібненої крейди у 10-ти літрове відро з чистою водою, розчиніть в ньому аміачну селітру та сечовину по 1-2 грами кожного. Норма по 1 літру розчину під корінь. Кущі капусти гарно засвоюють азотні добрива та починають швидко йти в ріст. Вносити потрібно добриво вранці або у вечірні часи, перед тим рясно полити.

Деревний попіл. Він є популярним добривом, багатим на калій, кальцій, фосфор, залізо, бор та натрій. Найбільше поживних речовин отримують із попелу берези. Для отримання розчину розмішайте склянку попелу у 10 літрах води та витримайте 15 хвилин, щоб суміш осіла. Обробіть рослини після поливу, по 1 літру розчину на кущ у вечірні часи. Також, попіл сиплють під кущі рослин для боротьби з равликами, слимаками та земляними блохами. Систематичне використання попелу, може спричинити появу гіркого смаку капусти. Достатньо 3 обробки на сезон.



Гумат калію. Цим засобом, також, розкислюють ґрунт. Продається він вже готовий до застосування. Доза використання вказана підприємством-виробником на пакуванні, тому використовувати цей засіб потрібно суворо за інструкцією. На кожну рослину потрібно 500 мл цього засобу. Гумат калію застосовують, також, для підживлення рослини, яке проводять 3 рази. Через 14 днів після посадки розсади на грядці, потім через 28 днів, далі ще через 14 днів. Підживлюють капусту на світанку чи на заході сонця, після поливу. Коли йдуть затяжні дощі, капусту не підгодовують, бо вода змиє все з ґрунту.

Recent Posts

Головна помилка молодості, через яку багато жінок все життя залишаються самотніми

Багато жінок до 35 років залишаються самі. Чому так відбувається? Відповідь може тебе здивувати. Читай…

19 години ago

Чому завжди під час варіння буряка додавати скоринку хліба? Мудрі господині розказали чому так роблять

Як швидко та правильно зварити буряк: корисні хитрощі Зазвичай варіння буряка займає близько 2 годин,…

19 години ago

В кінці грудня сіють ці рослини, щоб мати весною ранню розсаду

Посів розсади у грудні: як підготуватися до раннього вирощування Уже в грудні можна починати вирощувати…

19 години ago

Швидкий та легкий спосіб нагострити кухонні ножі. Справиться кожна жінка

Швидкі способи заточити ніж без спеціального обладнання Не завжди вдома чи під час подорожі є…

19 години ago

Щоб відчистити деко від застарілого жиру, мудрі господині використовують цей спосіб

Як швидко та ефективно очистити деко після запікання Залишки їжі та жиру на деко можуть…

2 дні ago

Що краще використовувати для прання, порошок чи рідину. Не кожна господиня знає про це

Рідкий чи сухий пральний порошок: що обрати? Кожна господиня має свої вподобання у виборі засобу…

2 дні ago