Categories: Поради

Чим обробити полуницю на весні, щоб вона не хворіла, а добре родила.

Комплексні засоби, до складу яких входять рослинні компоненти, досі мають попит у садівників. Навесні, за допомогою цих засобів, вони проводять профілактичні обробки свої плантації полуниці. На протязі багатьох років, ці препарати довели свою ефективність в попередженні та боротьбі з хворобами й шкідливими комахами.

Такі прості та доступні засоби не шкідливі для навколишнього середовища, ґрунту та людини.



Засоби від шкідливих комах:

  1. Помідорне бадилля. Подрібніть зелене бадилля помідорів, залийте 10 літрами окропу, настоюйте 4 години та прокип’ятіть на мінімальному вогні пів години. Охолодіть, процідіть та ретельно побризкайте від суничного кліща полуничні кущі.
  2. Часник. Дуже добрий засіб від попелиць. На 10 літрів води, візьміть 200-300 грамів подрібненого часнику, настоюйте днів 5-7 та обробіть рослини.
  3. Кульбаба. Від суничного кліща допоможе кульбаба. На 10 літрів гарячої води, покладіть 800 грамів подрібненої зеленої кульбаби, настоюйте 4-5 годин, згодом перемішайте та процідіть.
  4. Полин. У 10 літрах води, замочіть 2 кг подрібненої зеленої частини полину. Поставте на вогонь та кип’ятіть хвилин 10. Таким способом приготуйте відвар зі свіжого листу тютюну, він також допоможе у боротьбі з павутинним кліщем.
  5. Лушпиння цибулі. Наповніть половину 10-ти літрового відра лушпинням цибулі, залийте окропом, закрийте кришкою та залишіть на 48 годин. Потім розведіть удвічі водою та обробіть грядки з полуницею від суничного кліща.
  6. Гіркий червоний перець. На літр води, додайте подрібнені 100 грамів стручків перцю, закип’ятіть та проваріть близько години, залиште настоюватись на 48 годин. Застосовуйте від довгоносиків, розбавивши відвар 1:20.
  7. Від мурах приготуйте суспензію: на 10 літрів води візьміть 0,5 літра столового оцту та 0,25 літра олії.



Засоби від хвороб:

  1. Пижма. На 10 літрів води, покладіть 0,5 кг подрібненої свіжої трави пижмо чи 75 грамів сухої. Настоюйте на протязі доби, далі прокип’ятіть хвилин 20. Потім процідіть та розведіть водою 1:5. Обприскайте рослини від борошнистої роси та суничного кліща.
  2. Гірчиця. На 10 літрів окропу, додайте 100 грамів гірчичного порошку, настоюйте на протязі 2-3 днів та розведіть навпіл. Обробіть кущі полуниці від сірої гнилизни.
  3. Деревний попіл. Посипте попелом суничні кущі та ґрунт навкруги, на 1 кв. м. 70 грамів, допомагає від різних видів гнилизни.
  4. Сіно з різнотрав’я. Залийте кілограм прілої трави 3-ма літрами води та настоюйте на протязі 5-6 годин. Цей засіб допоможе захистити рослини від борошнистої роси.

До всіх розчинів додавайте господарське мило, яке заздалегідь потріть та розчиніть у гарячій воді до утворення рідкого стану, воно допоможе краще тримати розчин на рослинах.



Для профілактики.

На 10 літрів води додайте: 1 ч. л. йоду, 2 ст. л. березового дьогтю, 0,5 ч. л. борної кислоти, 1 ч. л. олії ялиці, 2 ст. л. нашатирного спирту та 0,2 кг господарського мила.

Змішайте ці компоненти між собою. Для обробки розбавте в пропорції 1:20.

Перша обробка весною.

Після того як розтане сніг, починайте обробку полуничних грядок за наступною послідовністю:

  • зніміть укриття;
  • приберіть мульчу;
  • приберіть всі старі рослинні залишки;
  • викопайте слабі та старі кущі полуниці, а на місце посадіть молоді;
  • просапуйте обережно всю грядку.



Всі рослинні залишки, обов’язково, спаліть.

Коли проведете ретельне прибирання й санітарну обрізку полуничної ділянки, проведіть профілактичну обробку, яка зможе попередити появу хвороб та шкідливих комах. Застосовуйте препарати фунгіцидної та інсектицидної дії: бордоська суміш, купорос мідний, Тріходермін, Фітоспорин. Пролийте полуничну грядку гарячою водою, в яку додайте марганцівку, повинен утворитися яскраво-рожевий міцний розчин.

Recent Posts

Як захистити персик і абрикосу від весняного приморозку. Діяти потрібно вже зараз

Щоб захистити персик і абрикосу від весняних заморозків, потрібно вжити низку заходів, оскільки ці культури…

14 години ago

Посівний календар кавунів та динь у 2025 році. Виростуть великі та солодкі

Ось посівний календар кавунів і динь на 2025 рік: Сприятливі дні для посіву на розсаду:…

22 години ago

Вдарять заморозки і буде мокрий сніг: синоптик назвала дату різкого похолодання

Похолодання і мокрий сніг: що чекає Україну? Вже з неділі, 6 квітня, в Україну прийде…

1 день ago

Де краще не ставити роутер і чому. Багато господарів допускають цю помилку

Де краще не ставити роутер і чому Wi-Fi-роутер — необхідний атрибут сучасного житла. Проте не…

2 дні ago

6 важливих справ, які потрібно зробити на городі в перших числах квітня

Що робити на городі в перших числах квітня: головні поради для дачниць Початок квітня —…

3 дні ago

Як укорінити живці: простий спосіб розмноження улюблених рослин

Як укорінити живці: простий спосіб розмноження улюблених рослин Укорінення живців — це один із найпопулярніших…

4 дні ago