Щоб захистити дерева від морозної зими, їх обов’язково потрібно білити восени. Цей метод захисту дерев й досі має сенс в теперішній час.
Запам’ятайте, що білити необхідно саме восени, бо навесні чи в лютому білять для оновлення побілки, яка з часом змивається дощами. Якщо білять в кінці весни, то це для візуального ефекту, а також для того, щоб побілка змогла просохти й не потрапила під осінню зливу. Зверніть увагу, щоб побілка повністю просохла, а не замерзла.
Вапно — минуле століття.
Деякі люди вважають, що вже давно ніхто не білить дерева, бо існує безліч інших засобів побілки, які більш тривалі за вапно. Тому, є вже приготовані спеціальні суміші, які можна просто взяти й пофарбувати. Продаються ці засоби в будівельних магазинах, наприклад, фарба для саду чи всім відома водоемульсіонка. Вони добре оберігають дерева від сонця, морозів, різних захворювань й шкідників.
Екранне століття.
Захисний екран – це сучасна, міцна, біла плівка з спеціальними отворами для циркуляції повітря. Ця плівка добре оберігає деревну кору від сонячних опіків й різних тварин. Щоб зробити захист дерева, відріжте необхідну довжину плівки й обмотайте нею стовбур, тільки залиште невеликий отвір в кілька сантиметрів. Такий захисний екран роблять один раз на п’ять років. Погодьтеся, це дуже зручно, можна не робити заготовки з очерету чи лапнику.
Екранну плівку можна з легкістю розрізати ножицями й обтягнути будь-якого розміру дерево.
А ще, продається спеціальна “дихаюча” стрічка з білого матеріалу у вигляді скотчу, замотаного в бабіну. Такою стрічкою зручно утеплювати стовбури дерев.
Проте, я більше довіряю старому, перевіреному захисту дерев – вапну. Гашене вапно ефективно знищує шкідників та їх яйцекладки, лишайники, дезінфікує рани й щілини в деревній корі.
Важливо, на зиму, боязкі до морозів дерева, утеплюйте тільки білою матерією, спанбондом, нетканим полотном чи папером. Достатньо тільки вкрити штамби, підстави й розвилки скелетних гілок. Припустимо, якщо інша крона замерзне, незабаром її дерево поновить.
В осінньо-зимовий період часто виникає проблема запотівання вікон, яка не лише погіршує вигляд приміщення, а…
еред численних сортів огірків особливе місце займає "Ласуня" — сорт, який відзначається ніжним, солодким смаком…
Багато городників не знають, як правильно зберігати моркву, щоб уникнути її псування. Перш за все,…
Холодильник є важливим елементом кожної кухні, де зберігаються продукти. Під час його експлуатації іноді можуть…
Як позбутися щурів і мишей взимку без шкоди Взимку гризуни шукають теплі місця з легким…
Як доглядати за спатифіллумом, щоб уникнути жовтіння листя Спатифіллум, відомий як "жіноче щастя", — ніжна…