7 жовтня православні християни відзначають день Сергія Зимового. Цей день пов’язаний з кількома святими, кожен із яких залишив свій слід в історії православ’я. Однак особлива увага приділяється Сергію Печерському та Сергію Нуромському.
Сергій Печерський народився в XIII столітті і все своє життя присвятив послуху та смиренню. Щоб уникнути гордині, він завжди виконував волю Божу та прохання інших людей, за що отримав ім’я Сергій Слухняний. Його життєвий приклад надихає донині.
Сергій Нуромський жив у XV столітті. Він прийшов у Троїцький монастир, заснований Сергієм Радонезьким, де став його учнем. Отримавши благословення, Сергій заснував скит поблизу річки Нурма. Спершу він жив відлюдником, молячись і медитуючи. Одного разу до його келії прийшли розбійники, і завдяки молитвам Сергія вони навернулися на праведний шлях і стали ченцями.
Пізніше Сергій став першим ігуменом Нуромської обителі, де прожив усе своє життя. Через кілька століть після його смерті простий селянин Никифор отримав видіння, в якому ангел наказав розчистити місце поховання святого для паломників. Спочатку Никифор знехтував наказом, але, після хвороби та зцілення біля могили святого, місце стало відомим чудотворними зціленнями.
Ще однією пам’ятною постаттю цього дня є Сергій, римський воєначальник, який разом із Вакхом служив імператору Максиміліану. Вони відмовилися приносити жертви язичницьким богам і за це загинули мученицькою смертю, залишивши приклад відданості вірі в Єдиного Бога.
Щоб буряк був великий, солодкий і соковитий: секретне підживлення, яке знають не всі Буряк —…
Як правильно підживлювати капусту, щоб виросли великі, щільні качани Капуста — одна з найбільш вибагливих…
В домі частіше з’являються павуки, які шукають тепле укриття. Але замість того, щоб лякатися або…
Найкраще добриво для герані — з того, що під ногами! 🌸 Не купуйте, зробіть самі…
Як правильно підготувати цибулю на перо: поради досвідчених городників Вирощування зеленої цибулі — одне з…
Моя сусідка все життя садила помідори не так. А потім випадково зробила одну річ —…