Categories: Секрети

Чому чорніють кінчики листя у кімнатних рослин та стають сухими

Іноді, у кімнатних рослин починають жовтіти, підсихати, а потім чорніти краї листків.

Причин може бути багато: недостатній полив, природне старіння рослин, брак поживних речовин та недостатнє освітлення. Але, як показує практика, не все так просто, причини можуть бути не передбачуваними. Розглянемо деякі з них.

Сухе повітря та спека.

Спекотні дні дуже згубно діють на кімнатні рослини. Сухе повітря й низька вологість у приміщенні, не дають змоги рости та розвиватись повноцінно квітам.

Для покращення їхнього становища, проведіть обприскування їх за допомогою пульверизатора звичайною відстояною водою. Чи поряд з квітами розмістіть ємність наповнену водою. Перезволожувати рослини, збільшивши полив, не варто. Це може дати поштовх для розвитку грибкових хвороб й рослини можуть загинути. Сухі та пошкоджені листочки відріжте та видаліть з кімнати.

Сонячні опіки.

Не бажано ставити квіти на прямі сонячні промені, їх потрібно уникати. Влітку сонце дуже активне, а ще на додаток віконне скло перетворюється на лінзу, яка палить рослини й на них з’являються опіки у вигляді плям. Особливо небезпечно залишати рослини на підвіконні, після рясного поливу чи обприскування.

Щоб уникнути опіків, перенесіть рослину в більш безпечне місце, але воно повинно бути достатньо освітленим. Якщо виникли труднощі з таким місцем, тоді скористайтесь віконними жалюзями чи звичайною картонкою, якою потрібно просто притінити рослини на певний час.

Шкідливі комахи та хвороби.

На кімнатних рослинах можуть бути занесені з вулиці паразити, які швидко розмножуються та заселяють квіти. Це можуть бути зграї попелиць та павутинних кліщів. Вони шкодять рослинам висисаючи їхні соки, а потім швидко перекидаються на сусідні рослини. Тому, регулярно оглядайте кімнатні рослини на предмет зараження, щоб своєчасно почати боротьбу з ними.

Також, дуже небезпечним для кімнатних рослин може бути грибок, який дуже любить теплу та вологу атмосферу кімнати. З’явитись він може при сильному перезволоженні. Щоб рослини не загинули, своєчасно ізолюйте їх, проведіть обробку від хвороби за допомогою мильного розчину та одночасно й дезінфекцію підвіконня.

Заражені рослини пересадіть в нову стерильну ємність, проведіть обробку інсектицидами та фунгіцидами ще раз. Краще запобігти зараженню ніж потім боротися з ним. Тому, регулярно проводьте профілактику.

Зайвий полив.

Щоб не було перезволоження рослин, потрібно підбирати горщики для кімнатних рослин з гарними дренажними отворами, через які завжди може вилитись зайва волога. Через надлишок води в землі, можуть загнитись корені й рослина загине. Якщо ж все-таки це сталось, насипте під кущ рослини додатковий шар сухого піску, він поглине зайву вологу.

Запам’ятайте, кімнатні рослини краще переносять короткочасну посуху ніж зайву вологу.

Обморожене листя.

Низькі температури повітря здатні пошкодити, а іноді навіть знищити кімнатні рослини. Це може бути холодний потік від кондиціонера чи вентилятора. В зимовий час, розміщення рослин під кватиркою, яку весь час відкривають на провітрювання або дуже близько від вкритого інеєм вікна.

Безперечно, рослинки потрібно прибрати з такого підвіконня та створити більш комфортні умови для лікування й подальшого перебування їх там.

А для швидкого одужання, замерзлі рослини обприскайте стимулятором зростання “Епін”, на 200 мл теплої води додайте 2 краплі засобу.



Мінеральне підживлення.

Щоб правильно підживити рослини, потрібно знати ряд певних правил. Зайві та недостатні підживлення однаково погано позначаються на здоров’ї рослин. Потрібно слідкувати за загальним станом їх, щоб вчасно внести потрібне добриво.

Recent Posts

Сорти огірків, які дають ранній та рясний врожай. Не будете встигати збирати

Сорти огірків, які дають ранній та рясний врожай Огірки — одна з найулюбленіших культур на…

8 години ago

Перець це любить: чим потрібно підживити розсаду, щоб гарно росла та була міцною

Щоб розсада гарно росла, була міцною і не витягувалась, важливо підживлювати її збалансовано й у…

1 тиждень ago

Коли у квітні краще садити кукурудзу, щоб качани виросли великі та міцні. Посадочний календар

У квітні 2025 року найсприятливіші дні для посіву кукурудзи, за місячним календарем, припадають на фази…

1 тиждень ago

Сприятливі дні у квітні, для посадки кабачків у відкритий ґрунт. Беріть на замітку, щоб мати гарний врожай

У квітні посадка кабачків у відкритий ґрунт можлива лише в південних регіонах України, де ґрунт…

1 тиждень ago

«Кавуни ростуть як на дріжджах! Один раз спробуєш — і завжди садитимеш так

Коли садити кавуни і як правильно це робити Кавуни — це тепло- та світлолюбна культура,…

2 тижні ago

Молоко зберігатиметься набагато довше: ось що потрібно додати у пляшку

Щоб молоко залишалося свіжим довше, особливо якщо воно домашнє або куплене "з рук", можна скористатися…

2 тижні ago