Categories: Поради

Чому на грядках чорніють помідори і як цьому запобігти. Поради для городників.

Помідори — це одна з давніх культур, що вирощується практично у кожному городі.

Помідори — це одна з культур, яка давно полюбилася дачникам. Вони вирощуються практично у кожному городі. Їх культивують у відкритому ґрунті, в парниках — кожен досвідчений садівник має власні хитрості, що допомагають в справі отримання високого врожаю. Але іноді виростити смачні і корисні овочі не вдається, вони чорніють, на ще зелених плодах з’являються темні плями. Чому це відбувається?

Фахівці стверджують, що дана проблема зв’язується зазвичай з неправильним доглядом, або з хворобами рослин. Необхідно проаналізувати ситуацію і розібратися в причинах, що викликають псування плодів, інформує Ukr.Media.

Як визначити причину почорніння?

Первинний огляд пошкоджених плодів дозволить з точністю встановити причину появи чорних плям. Необхідно зірвати плід з плямами і розрізати його навпіл за місцем потемніння. Якщо соку на місці пошкодження немає, а м’якоть овоча ущільнена, навіть тверда, то мова йде про верхівкову гниль сухого типу. Це захворювання розвивається внаслідок надмірної засоленості ґрунтів, це може спостерігатися у випадках, коли городник занадто часто користується добривами або вносить їх надмірно багато. У цьому випадку рекомендується відмовитися на якийсь час від будь-яких домішок і добрив, щоб дати землі відновитися, або висаджувати томати на нове місце, змінивши дозування добрив.

Цікавий факт: нестача добрив теж викликає почорніння плодів і негативно позначається на врожаї в цілому. Вбогі ґрунти призводять до швидкого в’янення рослини, певну кількість підгодівлі з магнієм і бором рослина має отримувати в будь-якій ситуації.Інші причини



Помідори вимагають ретельного догляду, дотримання всіх інструкцій. Навіть ямки при висадці розсади необхідно копати на певну глибину, яка може варіювати залежно від сорту. Якщо копати занадто дрібні лунки, коріння рослини будуть виходити на поверхню, що погано позначиться на її здоров’ї і плодоношенні. У цій ситуації рослина починає масово забирати кисень з повітря, також вона отримує забагато вологи, і плоди псуються на корені, чорніють до дозрівання.

Хвороби, що спричиняють почорніння

Томати теж хворіють, вони можуть заразитися від оточуючих рослин різними захворюваннями. Також збудники можуть бути перенесені з вітром, з компостом, можуть просто знаходитися в ґрунті. Якщо чорніють не тільки плоди, а й листя, зелені пагони, стебла, це дуже тривожна ознака. Як правило, мова йде про зараження фітофторою, здатною знищити культуру повністю. Збудники хвороби люблять вологу, вони активізуються при підвищенні вологості, епідемії починаються під час затяжних дощів. Надмірний полив теж може викликати фітофтору. У цьому випадку варто відмовитися від перезволоження і лікувати рослини бордоською рідиною.

Що роблять для профілактики?

В якості заходів профілактики досвідчені городники застерігають від можливості висадки одних і тих же рослин на одну ділянку протягом декількох років — простір для висадки томатів варто регулярно оновлювати. Це виключить виснаження ґрунту. Також не можна висаджувати томати на колишні картопляні грядки, ці рослини беруть із ґрунту одні і ті ж речовини. Крім того, при постійній висадці на одну і ту ж грядку зростає ризик розвитку фітофтори. Необхідно правильно ділити простір на грядки, забезпечуючи достатню відстань між ними. Ідеальний інтервал становить 30 см, між рядами варто чергувати відстань в 30 і 70 см. Тоді рослинам буде вистачати корисних речовин.

Необхідно забезпечити достатню кількість світла, також бажано, щоб простір продувався повітрям. У теплицях необхідна вентиляція. Полив варто проводити не холодною, а теплою водою, під корінь, а не на листя. Пагони потрібно підв’язувати, а пошкоджені і старі листя — видаляти.



Що робити з чорними помідорами?

Якщо помідори на стеблах вже чорніють, необхідно вживати заходів для врятування врожаю. Використовують різні обприскування — часникові, кефірно-водні, хлоридні. Полив рослин не продовжують. Не сильно пошкоджені зелені плоди треба зняти, обробити окропом і викласти на дозрівання. Кущі і листя, ушкоджені хворобою, треба спалити на вогнищі.

Таким чином, почорніння плодів томата може відбуватися через неправильний догляд, а також через хвороби. Якщо вносити добрива правильно і грамотно доглядати за рослинами, можна виключити такі ризики. Якщо ж плоди чорніють через хворобу, необхідно провести лікування помідор. Дотримуючи всі правила утримання цієї овочевої культури, можна одержувати високі врожаї, не стикаючись з подібними ризиками.

Recent Posts

Завжди під час прання сипте сіль в пральну машинку. Яку саме користь це приносить

У сучасному світі пральна машина є незамінним помічником у кожному домі. Вона ефективно видаляє бруд…

2 години ago

Пісна та смачна грибна мачанка на Святвечір. Гарно смакує з різними стравами

Грибна мачанка до Святвечора – це традиційна страва, яка чудово доповнить голубці, вареники чи картоплю.…

2 години ago

Щоб почистити духовку в середині від застарілого жиру, досвідчені господині використовують цей простий та дієвий засіб

Як легко очистити духовку: поради та прості методи Регулярне використання духовки потребує частого очищення, адже…

1 день ago

Рецепт смачного та корисного узвару на Різдвяні свята, за яким готовили ще наші бабусі

Узвар із сухофруктів: простий рецепт ароматного та корисного напою Узвар — це традиційний напій, який…

1 день ago

Ніколи не чіпляйте ці іграшки на ялинку, щоб не накликати біди у свій дім

На передодні Нового року всі із захопленням прикрашають ялинку різноманітними іграшками, гірляндами та іншими декоративними…

1 день ago

Як приготувати живильний коктейль для орхідеї. Цвіте без зупинку

Хочеш, щоб твоя орхідея цвіла пишно і довго? Ми підготували для тебе натуральне добриво, яке…

1 день ago