Categories: Цікаве

Чому не можна пити занадто гарячий чай, та до яких наслідків це може призвести 

Чаювання повинно бути правильним та корисним.

Існує багато видів чаю, який має свою популярність серед багатьох народів світу. Однак, мало хто знає про його шкідливі та корисні властивості. Лікарі рекомендують вживати цей напій тільки середньої температури й ні в якому разі дуже гарячим або остиглим.

В листі цієї рослини міститься багато корисних мікро- і макро- елементів, вітамінів та антиоксидантів, які можуть нейтралізувати вільні радикали й сповільнити передчасне старіння. Тому, готуйте та вживайте цей напій правильно, щоб його корисні властивості пішли на користь організму.

Висушений чайний лист зберігає довго свою корисну дію. Тому, після заварювання не допускайте його охолодження до 30 градусів та нижче, бо в ньому можуть міститися різні грибки й інші шкідливі мікроорганізми. У зв’язку з чим пийте напій на протязі 15-20 хвилин після заварювання, щоб він приніс користь й задоволення своїм смаком та ароматом.

Правильне приготування листового чаю.

Беріть для заварювання чаю скляну, глиняну чи керамічну ємність й заливайте його тільки окропом. Натуральний чайні листочки можуть містити цвіль, різні грибки та бактерії, тому окріп здатен миттєво нейтралізувати їх. Після залиште його на 5 хвилин настоюватися. Однак, лікарі не рекомендують пити чай дуже гарячим, щоб не зашкодити слизовій оболонці стравоходу. Оптимальна температура для вживання чаю має бути 60 градусів.



Існують сорти чаю, які можна заварювати не один, як зазвичай, а кілька разів. Але не забувайте, що заварку не можна залишати в чайнику для заварювання для наступного разу.

Не пийте чай перед вживанням їжі або відразу після, тільки за пів години. Не запивайте чаєм алкогольні напої чи медичні препарати.

А ще спеціалісти рекомендують брати якісний чай, щоб при після заварювання він був прозорим, терпким, з приємним ароматом та насиченим кольором й не мав інших не властивих йому запахів цвілі.

Він має сечогінний ефект, що може зашкодити ниркам, а також не рекомендується хворим на серце, бо містить достатньо багато кофеїну та кодеїну. Слід обережно вживати цей напій жінкам при надії, хворим на гіпертонічну хворобу, атеросклероз, підвищену шлункову кислотність та виразку шлунку й безсоння.

Recent Posts

Три вдалі способи зберігання кропу. Навіть зимою буде як тільки з грядки

Як правильно зберегти кріп на зиму Кріп швидко втрачає аромат і колір, тому правильна заморозка…

2 дні ago

150 грамів на 10 літрів води і про капустянку можна забути: захищаємо ділянку від ненажерливого шкідника

Як боротися з капустянкою на городі: поради садівникам Капустянка (вовчок) — один із найнебезпечніших шкідників…

2 дні ago

Місячний посівний календар на липень 2025. Сприятливі та не сприятливі дні

Місячний посівний календар на липень 2025: що сіяти та садити У липні город потребує догляду,…

4 дні ago

Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа

Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа Черешня — не тільки смачна,…

1 тиждень ago

Навіщо досвідчені кухарі в киплячу воду з яйцями кидають сірники. Варто знати кожній господині

Досвідчені кухарі під час варіння яєць навмисне додають в воду сіль, харчовий оцет або соду.…

2 тижні ago

Щоб помідори й перець дали великий урожай: чим їх варто обприскувати

Щоб помідори й перець дали великий урожай: чим їх варто обприскувати У період активного росту…

2 тижні ago