На томатах і качанах капусти часто зустрічаються тріщини. Для помідорів це не дуже страшно – можна зробити з них пасту, а от капусту часто зберігають цілою. Чи можна вберегти урожай від такого псування?
Овочі, які втратили свою кондицію, не втрачають смаку або аромату, але в такому вигляді довго зберігатися не зможуть. Їх потрібно відразу ж використовувати для готування або консервації. Але якщо відсоток пошкоджених плодів великий, то переробити їх в короткий час буде важко. Зазвичай така проблема виникає у томатів, капусти, моркви, кочанного салату, іноді на сливі.
Подібне явище спостерігається в тому випадку, якщо полив був нерівномірним. Наприклад, на початку літа вологи було достатньо, потім почався жаркий і посушливий період і, нарешті, в другій половині літа пішли інтенсивні дощі. Або ж сам садівник після посухи вирішив поповнити запас вологи за один день, виливаючи на квадратний метр десятки літрів води.
Результат буде однаковим: отримавши велику кількість вологи, активні клітини рослини починають посилено ділитися, і, відповідно, ці тканини різко збільшуються у розмірах. За час сухого періоду зовнішня частина плодів, коренеплодів і качанів грубіє, втративши еластичність, не встигає розтягуватися. У підсумку в якийсь момент відбувається розрив зовнішніх тканин.
Щоб уникнути подібних проблем, постарайтеся зробити режим поливу рівномірним. В цьому випадку навіть різке збільшення опадів не доставить рослині особливих незручностей – плоди, коренеплоди і качани просто прискорять свій ріст без яких-небудь пошкоджень. Після затяжного посушливого періоду потрібно поливати часто, але потроху, щоб у рослини не сталося “водяного шоку”, який призведе до псування врожаю. Джерело
Чим підживити перець навесні: очікуйте на багатий врожай Щоб отримати справді багатий урожай перцю, не…
Часник у травні: що підлити, щоб не жовтів і давав великий врожай Травень — найважливіший…
Йод використовують не тільки в медицині, але й для підживлення багатьох культур, в тому числі…
Щоб буряк був великий, солодкий і соковитий: секретне підживлення, яке знають не всі Буряк —…
Як правильно підживлювати капусту, щоб виросли великі, щільні качани Капуста — одна з найбільш вибагливих…
В домі частіше з’являються павуки, які шукають тепле укриття. Але замість того, щоб лякатися або…