Жовте бадилля часнику має багато причин, але цьому можна запобігти.
Не дотримання строків посадки часнику восени, можуть у подальшому викликати пожовтіння листу весною. Рання посадка часнику, при дуже теплій погоді, може викликати інтенсивний ріст, в результаті листя примерзне взимку, а на весні буде відростати слабке та жовте, якщо взагалі відросте.
Щоб вберегти майбутній врожай, замульчуйте свою ділянку часнику. Для цього візьміть опале листя, перепрілий перегній, кукурудзиння та інше. Також, скористайтесь навесні біологічними стимуляторами росту, щоб зняти стрес та допомогти швидко відновитися.
Спеціалісти рекомендують обробити часник такими препаратами як: «Энерген» «Епін», «Циркон», HB-101, які готуйте згідно інструкції.
Листя часнику може пожовтіти у дуже спекотну чи дощову погоду. Порушення оптимального для рослин повітряно-водного балансу, а реагують вони на це пожовтінням листя.
Коли навесні стоїть помірна погода з періодичними опадами та теплою середньодобовою температурою, поливайте свій часник один раз на 14 днів. У спекотну й суху, збільште поливи. У дощову весну взагалі поливати не потрібно. Якщо на грядці часнику лежить товстий шар мульчі, його також не поливають. Часник дуже негативно реагує на надлишок води, ніж на посуху. Перед збиранням врожаю, приблизно за 30 днів, припиніть будь-які зволоження грядок з часником.
Хворіє часник несправжньою борошнистою росою, гниллю, іржею, пліснявою, пошкоджується цибульною мухою, нематодами, міллю та кліщем. Хвороба чи пошкодження шкідниками часнику, також, може викликати пожовтіння листя. Викопайте пожовклий кущ часнику та перевірте на наявність пошкоджень. Для профілактики проведіть обробку фунгіцидними та інсектицидними препаратами.
Щоб попередити ураження часнику:
При відсутності попередніх причин часник все таки жовтіє, може бути недостатнє живлення, особливо азоту та мікроелементів.
Навесні коли ще лежить сніг, проведіть підгодівлю посадок часнику. Для цього у 10-ти літрах води розведіть аміачну селітру 6 грамів, суперфосфат 10 грамів та сульфат калію 6 грамів. Норма поливу 10 літрів на 1 кв. м., через 30 днів повторіть.
Для поціновувачів органічного землеробства, підгодуйте грядку з часником настоянкою з трави та деревного попелу.
Коли жовтизна все ж таки з’явилась, обробіть часник комплексним добривом, через 7 днів проведіть кореневе підживлення. Але коли листя часнику починає жовтіти знизу, це означає, що вже починає формуватись цибулина часнику й поживні речовини переходять з листків у зубки, які починають інтенсивно утворюватись.
Як усунути мох з плодових дерев: ефективні способи Плодові дерева є не лише джерелом смачних…
Коли найкраще сіяти томати: корисні поради Помідори — одна з найпопулярніших овочевих культур, яку вирощують…
Як спростити прибирання за допомогою віника: простий лайфхак Іноді, коли потрібно швидко прибрати підлогу, використання…
Домашнє лимонне добриво для орхідей Орхідеї потребують особливого догляду, і регулярне підживлення є ключовим фактором…
Швидкий рецепт пісочного печива Цей простий рецепт пісочного печива стане чудовим варіантом для чаювання. Легкий…
Як підвищити несучість курей: корисні поради для птахівників Підвищення яєчної продуктивності курей залежить від багатьох…